BVSC - Splitska banka - 13:7 (2:2, 4:4, 2:1, 5:0)

Bečej, otvoreni bazen SRC “Mladost”, 2000 gledatelja
Suci: Aglialoro (Italija) i Timoc (Rumunjska)

BVSC: Szecsi, Toth (2), Madaras (3), Dabrowski, Petik, Dala (1), Ibolya (1), David (1), Marcz (1), Varjas (3), Nemeth (1), Kiraly, Kiss

Splitska banka: Školneković, Đogaš, Trumbić, Jaić, Burburan (3), Polačik, Sarić, Nagy, Vegar, Barać (2), Letica, Vrdoljak, Oreb, Kunac (2)

Splitska banka osvojila je četvrto mjesto na Final fouru u Bečeju, izgubivši u utakmici za broncu od mađarskog BVSC-a 11:8. Utakmica je odlučena minutu i pol prije kraja druge četvrtine, kada je zbog navodnog udaranja protivničkog igrača isključen kapetan “bankara” Mario Oreb i to bez prava zamjene. Značilo je to da će još uvijek aktualni prvaci Europe do kraja utakmice, preostalih 15 i pol minuta igrati s igračem manje, što je, naravno, bio prevelik uteg s kojim se nije moglo nositi.

Treću četvrtinu Splićani su izgurali vrlo dobro, borili su se doslovce kao lavovi da održe kakve takve šanse u senzaciju. No, ipak sve je na svoje mjesto došlo u zadnjoj četvrtini, kad su Mađari razvukli iscrpljene “bankare” i lagano stigli do uvjerljive pobjede i trećeg mjesta u Europi. No, svakako će ostati zapisana kuriozitetna odluka talijanskog suca Aglialora, koja je još prije poluvremena odlučila pobjednika ove utakmice.