Seles bolja od Talaje, Majoli u drugom kolu

Ivan Varat • ponedjeljak, 29.05.2000.

Silvija Talaja nije uspijela proći prvo kolo Roland Garrosa. Bolja od naše tenisačice bila je ipak kvalitetnija Monica Seles sa 6-2, 6-2. Igra Talaje nije bila toliko loša koliko bi se to moglo zaključiti po rezultatu već je Seles odigrala vrlo kvalitetno i pametno.

Seles je u meč krenula odlično, te odmah na početku oduzela servis za 1-0. Talaja je nakon izgubljenog servisa imala 15-40 i priliku za povrat servisa, no Seles ipak povisuje na 2-0, a nakon toga sa još dva breaka dolazi do 5-0 i servisa za set. Talaja nakon toga smanjuje na 5-2, no prvi set završava u sa 6-2 za Seles.

Početak drugog seta repriza je prvoga. Seles oduzima početni Talajin servis za 1-0, ali i servis za 4-1. Talaja ima priliku za 4-2, no ponovno se Seles "izvlači" i povisuje na 5-1. Imala je Seles nakon toga meč loptu pri Talajinom servisu, no ipak meč loptu iskorištava pri svom servisu za krajnjih i rezultatski uvjerljivih 6-2, 6-2.

Iva Majoli prošla je u drugo kolo pobjedom nad Španjolkom Cristinom Torrens-Valero sa 2-1 u setovima, 6:7 (4-7), 7:5, 6:4. U vrlo izjednačenom susretu punom obrata Majoli je u prvom setu servirala za set kod 5:4, no ipak Španjolka u tie-breaku dolazi do vodstva od 1-0 u setovima.

Iva u drugom setu kod 5:4 za Torrens-Valero sa breakom dolazi do 7:5. U trećem setu nakon vodstva od 3:0 Iva dopušta suparnici povratak u meč, no ipak sa 6:4 zaključuje susret i osigurava prolazak u drugo kolo gdje će se susresti sa Asom Carlsson koje je sa 6:3, 4:6 i 7:5 bila bolja od Amy Fraizer.

Neki rezultati prvoga dana: Martina Hingis (SUI) - Sabine Appelmans (BEL) 6:0, 6:4, Mary Pierce (FRA) -Tara Snyder (USA) 6:3, 6:1, Nathalie Tauziat (FRA) - Kristie Boogert (NED) 6:3, 6:3, Amelie Mauresmo (FRA) - Lilia Osterloh (USA) 6:2, 6:3, Magdalena Maleeva (BUL) - Anna Smashnova (ISR) 6:3, 6:4, Rita Kuti Kis (HUN) - Jennifer Hopkins (USA), Asa Carlsson (SWE) - Amy Frazier (USA) 6:3, 4:6, 7:5, Jelena Dokic (AUS) - Tina Pisnik (SLO) 3:6, 7:6(3), 6:4, Angeles Montolio (ESP) - Patricia Wartusch (AUT) 6:0, 6:0, Sandrine Testud (FRA) - Seda Noorlander (NED) 7:6(6), 6:1.