Ostali sportovi

Slovenci slavili i u petoj etapi "Kroz Hrvatsku"

Hrvoje Niče • ponedjeljak, 29.05.2000.

U petoj etapi međunarodne biciklističke utrke "Kroz Hrvatsku" koja se vozila od Crikvenice do Zadra (179km) slavio je Mario Kelner iz Slovenije s rezultatom 5:08:02, dok je drugi bio hrvatski biciklist Hrvoje Bošnjak koji je imao identično vrijeme prolaska kroz cilj. Treći je Slovenac Matej Marin s vremenom 5:10:23.

U konačnom poretku ovog natjecanja i dalje vodi Slovenac Martin Derganc.

Danas se voze dvije poluetape. Prva je od Zadra do Šibenika (80km), dok je druga od Šibenika do Splita (86km). Obje poluetape su ravničarske, stoga se u Splitu natjecatelji očekuju već u 18 sati.

Naš Vladimir Miholjević je već nakon 4. etape izgubio mogućnost da bude konačni pobjednik, nakon što je na "svojoj" stazi od Umaga do Rijeke izgubio od Slvenca Martina Derganca kojeg još samo neke računice dijele od konačnog postolja pobjednika.