Kovačević (Duisburg), 90 minuta
R.Kovač (Bayer), 90 minuta
Živković (Bayer), od 52. minute
Miletić (Arminia), 90 minuta

U petak su bila odigrana dva susreta. Prvi između Wolfsburga i Unterhachinga gdje je domaći Wolfsburg u posljednjim minutama pogotkom Akpoborie uspio spasiti jedan bod i drugi susret gdje su se u Frankfurtu sastali kandidati za ispadanje, Eintracht i Hansa. U oštroj utakmici domaćin je imao više od igre, ali nije uspio iskoristiti brojne prilike.

Nakon prošlotjednog neuspjeha na svom terenu protiv Ulma, HSV je u ovom kolu uspio u gostima savladati Freiburg pogotcima Argentinca Cardosa. Stuttgart iako najbolja momčad na gostovanjima u ovom kolu to nije potvrdila. Poraženi su od Schalkea s čak 3:0. Tokom cijelog susreta bolji je bio domaćin dok su gosti iz Stuttgarta rijetko dolazili u prilike za postizanje pogotka. Bayern je na gostovanju u Berlinu protiv Herthe odigrao nerješeno i time omogućio svojoj sjeni Bayeru da se bodovno poravna. Iako je Bayern pogotkom Jeremisa došao u vodstvo polovicom prvog poluvremena domaćin je uspio izjednačiti polovicom drugog poluvremena. Bayer je već u 19. minuti vodio s 3:0 protiv domaćeg Ulma. Do kraja susreta rezultat glasio 9:1 za goste što je bilo više nego dovoljno da se izjednače s do ovog kola vodećim Bayernom. Kaiserslautern je naočigled tijesno pobijedio Duisburg, međutim tokom cijele utakmice domaćinu u niti jednom trenutku nije pobjeda bila upitana.

U nedeljnim susretima 60-eri su pobijedili kod kuće Werder i time se probili na četvrto mjesto, dok Borussia Dortmund i dalje čeka na svoju prvu pobjedu u nastavku prvenstva. Poveli su domaći pogotkom Mollera, ali je u nastavku Arminija iskoristila nemoć Borussije i pobijedila s 3:1.