Ostali sportovi

Odbojkaši pobjeđeni i u Finskoj

Sportnet • subota, 03.06.2000.

Hrvatska muška odbojkaška reprezentacija pobijeđena je u drugom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Hrvatska je izgubila od Finske u Helsinkiju - 0:3 (22:25, 25:17, 20:25, 25:27).

Drugi je to uzastopni poraz izabranika Vinka Dobrića i Gordana Šnajdera jer su protekle subote izgubili i u Mađarskoj - 0:3. No, za razliku od Dunaujvarosa, u Helsinkiju su naši dečki pokazali puno bolje izdanje. Nakon lošeg prvog seta trener Šnajder je uveo Darka Antunovića i Hravtska je odmah zaigrala mnogo bolje, te preokrenula stanje na terenu. Došlo je do izjednačenja u setu, a poveli smo i u trečoj dionici. No, tada je uslijedo niz pogrešaka i Finci su se "odrhrvali" i ponovno preuzeli inicijativu. U četvrtom setu nakon duge borbe uspješniji su bili domaćini i iskoristili treću set loptu.

Sljedeći susret Hrvatska igra 10 lipnja u Zagrebu protiv Grčke.