Splitska banka – Primorje 16:5 - trening za finale

Splitska banka - Primorje - 16:5 (4:2, 4:1, 5:1, 3:1)

Suci: Vuletić (Dubrovnik) i Prvan (Split)

SPLITSKA BANKA: Školneković, Đogaš (2), Trogrlić, Jaić, Burburan (3), Polačik (1), Sarić (2), Nagy (1), Vegar, Barać, Kunac (3), Letica (2), Oreb, Vrdoljak (2)

PRIMORJE: Petrić, Brala, Zubčić, Šimac (1), Vrdoljak, Biros, Turina (1), Juroš, Burić (1), Kancijanić (2), Hinić, Manola, Vuco, Car

Igrač više: S. banka 5-8, Primorje 4-8

Matutinović sa "bankarima" (Snimio: Baldo Leburić)

Split, otvoreni bazen na Poljudu. Vaterpolski polufinale Hrvatske (1. utakmica)

Splitska banka – Primorje 16:5

U prvoj polufinalnoj utakmici završnice vaterpolskog prvenstva Hrvatske, Splitska banka je na otvorenom bazenu u Poljudu porazila riječku momčad “Primorje” sa 16:5. Vrijeme je bilo idealno za ovakvu priredbu, koja je na kraju ipak sličila jednom dobro odrađenom treningu za “veliko finale”.

Matutini “dupini” su krenuli oštro na samome početku, te nisu u niti jedom trenutku dopustili Riječanima da ozbiljno ugroze Splićane. Prva četvrtina je završila 4:2 za Splitsku banku, dok je na kraju druge bilo čak 8:3!

Praktički osigurali finale - momčad Splitske banke (Snimio: Baldo Leburić)

Zanimljivo je napomenuti da su tih 8 golova dala čak sedmorica “dupina” (Sarić dva, a Burburan, Kunac, Vrdoljak, Đogaš, Letica, te Polačik po jedan). U drugoj četvrtini je trener “Primorja” zatražio i prvi time-out (novo pravilo u vaterpolu), dok Dragan Matutinović (trener Splitske Banke) nije posegnuo za tim jockerom cijelu utakmicu.

Treća četvrtina je nalikovala na plagijat prethodne dvije: pet golova u mreži Riječana. U samoj završnici, igrači Splitske banke su popustili, te postigli samo 3 zgoditka, međutim opravdali su epitet “boljega”...

Uzvratna utakmica protiv Primorja se igra u srijedu (07.06.), ali pobjednik je već vjerojatno potvrđen, te se samo čeka kojeg će “hrvatskog diva” Splićani ugostiti u velikom finalu. Kako bilo da bilo, Splićani su spremni za ponavljanje uspjeha iz 1998. kada je Splitska banka u svom prvom finalu osvojila prvenstvo Hrvatske i nedugo nakon toga postala prvakom Europe.