Jug - Mladost HPB: Novo slavlje Mladosti u Gružu

Jug - Mladost HPB - 11:13 (3:5, 1:1, 3:5, 4:2)

Suci: Lović (Split) i Dominović (Split)

JUG: Balić, Vranješ (1), Pecotić (1), Računica, Kržić (1), Smodlaka, Medan (2), Ivaniš (1), Bošković (2), Molnar, Iveković, Fatović (1), Karač (2), Volarević

MLADOST HPB: Perčinić, Padovan (1), D.Kobeščak (1), Herceg (1), Komadina, Štritof (2), Glavan, Benić, Janković, Bukić (2), Varga (2), Rogin (3), V.Kobeščak, Primorac (1)

Igrač više: Jug 6-16, Mladost HPB 7-12

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti HPB ostvarili su veliku prednost u prvoj polufinalnoj utakmici doigravanja vaterpolskog prvenstva Hrvatske. Nakon nedavne pobjede u prvestvenom ogledu u Gružu, “žapci” su slavili i u utakmici u koju su ušli kao autsajder, pokazavši da imaju izražen pobjednički profil i da ih se nikad ne smije unaprijed otpisivati.

Jugaši su ponovno odigrali loše, kao da su se preplašili završnice prvenstva u kojoj su proglašavani jednim od vodećih favorita za titulu. Zagrepčani su od početka preuzeli kontrolu nad utakmicom, poveli 0:3, tako da domaćini ni jednom u 36 minuta nisu bili u vodstvu. Pobjedu su “žapci” pečatirali u trećoj četvrtini, pa im za prolazak u svoje deveto finale vaterpolskog prvenstva Hrvatske treba još barem jedan bod iz moguće dvije utakmice. Uzvrat se igra u srijedu, 7. lipnja u Zagrebu.