Mladost HPB - Jug: Dubrovčani izborili majstoricu!

Mladost HPB - Jug 9:11 (1-2, 3-3, 2-5, 3-1)

Mladost HPB: Perčinić, Padovan, D. Kobeščak, Herceg 1, Komadina, Štritof 3, Glavan, Benić, Primorac, Bukić, Varga 3, Rogin, V. Kobeščak 2, Janković

Jug: Volarević, Vranješ 1, Pecotić, Rilović, Kržić 1, Smodlaka 4, Medan 1, Bošković 1, Molnar 1, Iveković, Fatović 1, Karač, Balić

Obrane: Perčinić 10, Volarević 7
Igrač više: Mladost HPB 9 (3), Jug 8 (4)
Četverci: Mladost HPB -, Jug 1 (0)

Veterpolisti Juga osigurali treću utakmicu ! (Snimio: Dražen Patarčić)

Vaterpolisti Juga uspjeli su izboriti treću utakmicu polufinala Prvenstva Hrvatske nakon što su u Zagrebu pobijedili Mladost HPB 11-9 (1-2, 3-3, 2-5, 3-1) i izjednačili rezultat na 1-1.

Dubrovčani su nakon slabog izdanja u Dubrovniku danas pokazali puno bolju igru i potpuno su nadigrali Mladost u svim elementima igre. Mladost je opet izgubila na svom plivalištu i ponovno nije uspjela povezati dvije dobre utakmice kao i mnogo puta ove sezone. Mladostaši su ušli u utakmicu znajući da im je za prolaz u finale dovoljan i neodlučan rezultat, ali su od samog početka igrali podređenu ulogu u susretu.

Iako su prve dvije četvrtine bile rezultatski izjednačene Jug je cijelo vrijeme kontrolirao igru i stekao se dojam da je pitanje trenutka kada će se odvojiti od Žabaca. Jug je prvi poveo i to golom Molnara, ali je Mladost golom Vjeke Kobeščaka ubrzo izjednačila. Kasnije se ispostavilo da je to bilo jedino izjednačenje na utakmici što potvrđuje premoć Juga. Na 2-1 za Jug povisio je najbolji igrač susreta Mile Smodlaka koji je do kraja postigao još tri gola te je najzaslužniji za slavlje Jugaša.

Mladostaši zakazali u šutu (Snimio: Dražen Patarčić)

Na početku druge četvrtine Dubrovčani golom Fatovića prvi put odlaze na dva gola razlike, ali najbolji igrač Mladosti Varga sjajnim pogotkom smanjuje na 3-2. Do kraja četvrtine svaka je momčad postigla po dva gola te je na polovici utakmice rezultat bio 5-4 za Jug i Mladostaši su još bili u igri za finale. Početkom treće četvrtine još jedan gol postigao je Smodlaka, ali je Mladost golom Štritofa brzo uzvratila. Tada dolazi do potpunog raspada igre Mladosti što Jugaši koriste i postižu četiri gola zaredom s čime su praktički rješili pitanje pobjednika u večerašnjoj utakmici. Na kraju te četvrtine Herceg je dao gol za Mladost, ali to je bila slaba utjeha za Žapce koji su se već pomirili da će u subotu ponovno morati u Dubrovnik.

Zadnja četvrtina je bila puka formalnost pogotovo nakon što je Smodlaka svojim četvrtim golom doveo Jugaše do vodstva od 11-6. Tada Jug počinje čuvati snagu za treću utakmicu, a Mladost postiže tri gola s kojima je ublažila poraz, ali koji im nisu pomogli da bi publika stekla bolji dojam o njihovoj igri. Rezultat je tako na kraju bio 11-9, ali da je Jug do kraja utakmice odigrao s punom snagom njihova pobjeda je mogla biti puno veća.

Ova je utakmica još jednom pokazala izjednačenost ove dvije momčadi pa je rezultat subotnje utakmice nepredvidljiv, sigurno je da se Jug nesmije opustiti jer se ove sezone već par puta pokazalo da Mladost puno bolje igra u gostima nego kod kuće.