Primorje - S. banka: Riječani iznenadili "bankare"

Primorje - Splitska banka 10:9 (3:0, 2:5, 1:1, 4:3).
Suci: Rajčević (Dubrovnik) i Ćuk (Split).

PRIMORJE: Petrić, Brala, Zubčić, Šimac (1), Vrdoljak, Biros (2), Turina (1), Juroš, Burić, Kancijanić (2), Hinić (2), Manola (1), Vuco (1), Car.

SPLITSKA BANKA: Školneković, Đogaš, Trumbić, Jaić (1), Burburan (2), Polačik (1), Sarić (1), Nagy, Vegar (1), Barać (1), Kunac, Letica (2), Oreb, Vrdoljak.

Realizacija igrača više: Primorje 9 (5), Splitska banka 8 (3)

Da je netko stavio nešto novca na uzvratnu utakmicu polufinala doigravanja, predviđajući pobjedu Primorja nad Splitskom bankom - danas bi se veselio lijepoj svotici “šuškavaca”. Riječani su ipak uspjeli bez respekta ući u utakmicu, s idejom da se prvoplasiranoj momčadi iz “regularnog” dijela prvenstva pomrse računi. I uspjeli su, u subotu će se još jednom pripremati otvoreni bazen u Poljudu, za majstoricu i odluku o finalistu iz ovog ogleda.

Uvodno vodstvo domaćina nije zabrinjavalo Dragana Matutinovića i njegovu momčad, jer je malo tko vjerovao u senzaciju. Kad su u drugoj četvrtini “bankari” uspjeli poravnati rezultat na 5:5, činilo se da Splićani igraju upravo toliko koliko im je potrebno za uploviti u finale bez velikog umaranja. No, istina je bila drugačija, gosti nisu igrali koliko su htjeli, nego koliko su im domaćini dopuštali.

Riječki trener Zoran Roje uspio je uvesti svoju momčad u majstoricu (Snimio: Baldo Leburić)

U 29. minuti izgledalo je da je utakmica riješena, Splitska banka je povela sa 6:8, tek je 7 minuta dijelilo iskusne goste od pozitivnog rezultata, što je bio i - remi. No, Riječani se nisu predavali, uspjeli su do kraja potpuno okrenuti rezultat serijom i od 4:0 doći do prednosti, od 10:8, koju su iznenađeni gosti uspjeli tek kozmetički dotjerati za konačnih 10:9.

Majstorica se igra u subotu, a dojam je da su “bankari” ipak olako shvatili svoje protivnike u polufinalu. Umjesto da uzmu 7 dana odmora prije finala, sada im slijedi još jedna polufinalna obveza. No, sada su i Riječani shvatili da finale više nije “nemoguća misija”, mogla bi subota ponuditi i zanimljiv ogled na otvorenom poljudskom bazenu...