Rayo Vallecano – Valladolid 4:1
Sociedad – Betis 1:0
Oviedo – Athletic Bilbao 1:0
Sevilla – Numancia 4:0

Ovoga vikenda igrane su na Pirinejskom poluotoku utakmice 29. kola. Najzanimljivije je bilo u Barceloni, na Nou Campu, gdje je domaća Barcelona dočekivala vodeći Deportivo. Utakmica je odlučivala o mnogočemu, jer bi se pobjedom domaćina prvenstvo dodatno zakompiliciralo, dok, s druge strane, pobjedom Deportiva naslov bi vjerovatno otišao u Galiciju. Ohrabrujuća vijest za sve poklonike Barcelone je ta da još nikad nisu izgubili na svom stadionu od Deportiva.

Katalonci su dominirali u početku, izgleda ohrabreni s nekoliko uzastopnih pobjeda u prvenstvu i Euroligi, te su na velike muke stavili nesigurnu obranu Deportiva. Pritisak je nastavljen i u 24. minuti, nakon kombinacije na sredini Figo prima loptu, upućuje sjajan centaršut, Kluivert glavom pogađa mrežu gostiju - 1:0. Nakon toga lider na ljestvici pokušava nešto više, pa tako najbolju prigodu za goste ne koristi Romero nakon dodavanja Frana. No u 30. minuti već je 2:0. Guardiola dodaje jednu dubinsku loptu do Rivalda, ovaj ulazi u šesnaesterac, snažno puca, lopta se nespretno odbija od ruke Songoa i ulazi u gol. Do kraja poluvremena rezultat ostaje nepromijenjen, iako gosti smatraju da su oštećeni za jednaesterac kada su u duelu bili Bogarde i Djalminha.

Rezultat je smanjen već u 1. minuti nastavka. Krivo dodavanje na sredini omogućilo je gostima da dođu do lopte, Flavio dolazi na dvadesetak metara od gola, upućuje udarac, ali lopta se odbija od Franka De Boera i prelazi preko nemoćnog Hespa - 2:1. Nakon tog gola Deportivo nešto pokušava, ali su svi pokušaji da ugroze vrata bili prilično bezopasni. Do kraja susreta mogli su domaćini i povećati svoje vodstvo, ali je ostalo 2:1. Utakmicu je na kraju upropastio sudac s dva potpuno nepotrebna crvena kartona igračima Deportiva.

Razmak na ljestvici bio je tako u subotu smanjen na samo dva boda. To je bila idealna prilika za Alaves i ostale pratitelje da također smanje prednost Deportiva. Celta je ugostila najveće iznenađenje prvenstva, Alaves. Domaćini su bili bolji u prvom dijelu i dominirali su igrom. No nakon prvog poluvremena rezultat je ipak ostao 0:0. Tako je bilo sve do 57. minute kada Benni McCarty nakon gužve pronalazi put do mreže, te dovodi domaćine u vodstvo 1:0. Alaves, kao i obično, igra sve bolje kako susret odmiče kraju. U 66. minuti najbolji strijelac gostiju Javi Moreno glavom postiže izjednačujući gol. Gosti do kraja utakmice pritišću Celtu, ali je rezultat ostao 1:1.

...

U gradskom derbiju igrali su Atletico i Real, davljenik protiv kandidata za naslov. Domaći Atletico bolje je krenuo u utakmicu, te kreirao nekoliko odličih prilika, koje igrači nisu iskoristili. Na drugoj strani, u 34. minuti prva prava prilika za Real i Morientes dovodi goste u vodstvo. Ipak, u zadnjoj minuti prvog dijela Kiko sjajno škaricama ubacuje pred gol gdje natrčava Solari i sa samo nekoliko metara, glavom izjednačava rezultat.

U nastavku ritam igre pada, te je mnogo pogrešaka u igri obje momčadi. Rezultat je na kraju ostao 1:1, te Atletico već sedmu utakmicu ne zna za pobjedu. Kraljevski klub bi ipak trebao pokazati bolju igru ako misle ozbiljno pretendirati za naslov.

Nakon ovog kola razmak je smanjen na samo dva boda. Pobjedom nad Deportivom Barca se istaknula kao najozbiljniji kandidat za naslov, a Zaragoza, Real i Alaves nisu iskoristili posrtaj Deportiva. Ipak, momčad iz La Corune još uvijek ima prednost te će biti jako interesantno u slijedećim kolima vidjeti kako će se rasplesti borba za vrh. Možda ćemo, kao i prije nekoliko godina, imati utrku do posljednjeg kola.