S. banka - Primorje: Riječani namučili "bankare"

SPLITSKA BANKA Split - PRIMORJE Rijeka - 14:11 (4:3, 4:4, 6:2, 0:2)
Suci: Vuletić (Dubrovnik) i Radičević (Dubrovnik)

S.BANKA: Školneković, Đogaš (4), Trumbić, Jaić (1), Burburan, Polačik, Sarić (4), Nagy (1), Vegar, Barać (1), Kunac (1), Letica, Oreb (2), Vrdoljak

PRIMORJE: Car, Brala (1), Zubčić, Šimac (2), Gal, Biros (2), Turina, Juroš (1), Burić (3), Kancijanić (1), Hinić (1), Manola, Vuco, Počekaj

Igrač više: S.banka 17 (11), Primorje 11 (5)

Vaterpolisti Splitske banke po drugi će put igrati u finalu prvenstva Hrvatske. Nakon 1998., kada su u finalu bili bolji od zagrebačke Mladosti i osvojili svoju prvu titulu prvaka države, ponovno će ući u bazen u završnoj borbi, ovog puta protiv dubrovačkog Juga.

Ipak, u polufinalnim ogledima riječko Primorje uspjelo je pošteno namučiti “bankare”, koji su tek u majstorici uspjeli izboriti nastup u završnici. Treća utakmica počela je neizvjesno, minimalnu prednost Splićani nisu uspjevali osjetnije povećati sve do kraja treće četvrtine. Tada je na scenu stupio reprezentativac Višeslav Sarić; koji je s četiri pogotka u trećem dijelu igre bio najzaslužniji za veliku prednost od 14:9, koja je omogućila domaćinima mirnu završnicu susreta. U zadnjoj četvrtini Riječani su uspjeli smanjiti konačni rezultat, uspjevši ne primiti ni jedan pogodak.

Na kraju svega, Splitska banka je zasluženo prošla u finale, a Riječanima ostaje utjeha da u svojim redovima imaju najboljeg strijelca prvenstva - Petera Birosa.