Jug - Mladost HPB: Prvo finale bez "žabaca"

JUG Dubrovnik - MLADOST HPB Zagreb - 12:11 (2:4, 3:4, 5:2, 2:1)
Suci: Klarić (Split) i Dominović (Krilo Jesenice)

JUG: Volarević, Vranješ (1), Pecotić, Rilović, Kržić (3), Smodlaka (3), Medan, Ivaniš, Bošković (2), Molnar (2), Iveković, Fatović (1), Karač, Balić

MLADOST HPB: Perčinić, Padovan (1), D.Kobeščak (1), Herceg (1), Komadina, Štritof (1), Glavan, Benić, Primorac (1), Bukić (3), Varga (2), Rogin (1), Marić, Janković

Igrač više: Jug 15 (8), Mladost HPB 11 (6)

Vaterpolisti dubrovačkog Juga uspjeli su se vratiti nakon poraza u prvoj utakmici, i sa dvije pobjede protiv Mladosti HPB, u drugoj i trećoj utakmici - osigurati plasman u finale. Osim što su izborili završni obračun za krunu sa Splitskom bankom, Jugaši su uspjeli po prvi put u devetgodišnjoj povijesti hrvatske vaterpolske lige, uskratiti “žapcima” igranje u finalu, te ih nakon 11 uzastopnih trofejnih sezona - ostaviti bez ijednog naslova!

No, na početku majstorice nije izgledalo da će ovo biti prvi put nakon 1988., da će Mladost sezonu završiti bez trofeja. Domaćini su ponovno u utakmicu ušli nervozno, kao i u prvom ogledu u Gružu prije 7 dana, pa su Zagrepčani mirno i polako stigli do lijepe prednosti 4:8, krajem druge četvrtine. Krcate tribine otvorenog gruškog bazena sve su manje vjere imale u svoje igrače da mogu i dalje ostati u borbi za prvu titulu prvaka Hrvatske.

No, tada je na scenu stupio sjajni tandem Mile Smodlaka - Alen Bošković, koji je Jugaše vratio u igru, a pogotkom Tamasa Molnara Dubrovčani su uspjeli prednost Zagrepčana dohvatiti i izjednačiti samo u 9 minuta treće četvrtine.

U zadnji se period igre ušlo sa 10:10, a Jugaši su prvo vodstvo na utakmici stekli upravo u zadnjoj četvrtini, a pogotkom Elvisa Fatovića minutu i pol prije kraja, uspjeli su pobijediti Mladost i zasluženo nastaviti borbu za titulu prvaka Hrvatske, sa Splitskom bankom.