Atletico Madrid - Betis 0:0
Malaga - Deportivo 1:0
Sevilja - Valladollid 0:1

Tijekom vikenda igrane su u Španjolskoj utakmice 27. kola.

U subotu je Real gostovao kod Ovieda. Utakmica je počela vrlo agresivno s obje strane, pa tako već u 3. minuti Redondo laktom udara jednog igrača domaćih. Samo zahvaljujući sucu ne biva kažnjen niti kartonom, iako je, prema mišljenju domaćina, trebao odmah dobiti crveni. To kao da je razljutilo Oviedo, čiji su igrači u početku bili bolji. Do kraja poluvremena redaju se prigode s obje strane, no vratari su čudesno branili. Ostalo je nepromijenjeno sve do 75. minute, kada McManaman ubacuje za Raula i Madrižani dolaze do vodstva. Kada se već činilo da će tako i ostati, Juan Gonzalez iskoristio je jednu neopreznost obrane Reala i u 84. minuti zasluženo izjednačio za Oviedo.

Interesantno je bilo u Barceloni gdje je Barcelona imala prigodu za osvetu nad Numancijom zbog poraza u prvom dijelu prvenstva. To su i iskoristili, pobijedivši sa 4:0. Ipak počelo je drugačije, prvu ozbiljnu šansu imali su gosti u 17. minuti, kada je nakon grube pogreške F. De Boera ponajbolji igrač Numancije, Ruben Navarro, propustio pogoditi gol, iako je bio sam pred Hespom. Desetak minuta kasnije nogometaši Barcelone održali su malu nogometnu lekciju gostima. U prekrasnoj akciji koja je trajala više od minute i gdje su loptom igrali gotovo svi igrači Barcelone, Gabri je prizemnim udarcem doveo Katalonce u vodstvo. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao, iako su obje momčadi imale lijepe prigode za promjenu rezultata. U nastavku, u junaka utakmice se promovirao Dani, koji je pogocima u 62. i 77. minuti rješio utakmicu. Iako je obrana Barcelone ponovo bila prilično nesigurna, "točku na i" jedne ipak odlične utakmice, stavio je Figo u 85. minuti, golom za 4:0.

Seville 27

Deportivo je u nedjelju išao u goste Malagi. Domaćini su poveli već u 3. minuti, kada je, nakon pogreške Naybeta, Dario Silva pogodio mrežu Songooa. Deportivo, koji je tijekom tjedna izgubio od Arsenala sa čak 5:1, izgledao je prilično loše. Kada su u drugom poluvremenu uspjeli pritisnuti Malagu, Mauro Silva upropastio je sve nade za vodeće na tablici drugim žutim kartonom, te Malaga zasluženo dolazi do pobjede.

Ovom pobjedom Barcelona je pretekla Real na ljestvici. Iznenađenje se zove Alaves, koji je uspio pobjediti Rayo golom Telleza u 70. minuti. Ovom pobjedom popeli su se na drugo mjesto, te 11 kola prije kraja došli u poziciju za Ligu Prvaka.

Od naših, Goran Vlaović i Alen Peternac odgledali su utakmice svojih sastava s klupe, dok Ivan Jurić nije imao tu privilegiju.