Poraz Španjolske, Jugoslavija se provukla do boda

Marko Breljak • utorak, 13.06.2000.

Norvežani nadigrali Španjolce

Španjolska reprezentacija, iako je figurirala kao jedan od glavnih favorita za titulu prvaka Europe, poražena je u utakmici prvog kola od Norveške. U jednoj od najlošijih predstava dosadašnjeg dijela EP-a, Steffen Iversen donio je tri velika boda Norvežanima, a “furije” gurnuo u drugi plan. Tako se nastavio loš niz Španjolaca na velikim natjecanjima, na kojima dosad nisu postizali zapažene uspjehe, iako su nerijetko bili proglašavani favoritima.

Druga utakmica, ove grupe, sraz dva debitanta na ovom natjecanju, ponudila je najveću dramu dosad. Slovenija je vodila 3:0 sve do 67. minute, imala i igrača više (isključen Mihajlović), ali su se Jugoslaveni vratili za samo 5 minuta, izjednačivši rezultat i osiguravši sebi veće izglede za nastavak natjecanja. Slovecni su imali veliku priliku, pobjeda u prvoj utakmici na EP u njihovoj povijesti bila im je na dohvat ruke, no pokazali su ipak da su bez iskustva za ovakvo natjecanje.