Euro 2000: Slovenija - Jugoslavija - 3:3

Nikola Movrić • utorak, 13.06.2000.

Drugi susret u skupini C između Slovenije i Jugoslavije završio je neriješeno, iako slovenci mogu žaliti za 3 boda. U dosad najboljoj utakmici na ovom prvenstvu Slovenci su bili bolji od Jugoslavena, što pokazuje i vodstvo Slovenije s rezultatom 3-0 nakon 57. minuta igranja.

Slovenci su već odmah na početku utakmice pokazali da se na Europsko prvenstvo nisu došli braniti. Od prve minute silovito su stisnuli protivnika na svoju polovicu. Već u 4. minuti su izvodili slobodni udarac sa otprilike 22 metara. Milinovič je snažno pucao, ali "za dlaku" pokraj desne vratnice vratara Kralja. Slovenci su i dalje vršili pritisak. U 8. minuti Karič "centrira" loptu pred vrata Kralja, ali do završnog udarca nije došlo. Prvi korner za Sloveniju i apsolutna premoć na terenu. Jugoslavija je do svoje prve prilike došla dvije minute kasnije nakon prodora Kovačevića po lijevoj strani ali je vratar Slovenije Dabanovič lijepo obranio. Minutu kasnije opet prilika za Jugoslaviju. Ovaj put iz slobodnog udarca kojeg je izvodio Mihajlović, ali Dabanovič odbija loptu. U 23. minuti iznenađenje prvenstva! Slovenija postiže svoj prvi gol na velikim natjecanjima! Karičeva lopta s lijeve strane u stilu Beckhama pogađa Zahoviča u glavu koji je majstorski poslao loptu pokraj desne vratnice vratara Kralja.

U 33. minuti sto postotna prilika za Sloveniju! Udovič je lijepo našao Zahoviča koji se sam našao pred Kraljem ali vratar Jugoslavije spriječava pogodak. Nekoliko minuta kasnije Mihajlović izvodi slobodan udarac otprilike 25 metara od slovenskog gola, ali Dabanovič to sigurno lovi. U 39. minuti griješi obrana Jugoslavije. Karič si je izborio loptu na rubu šestnaesterca ali je loše pucao. 4 minute kasnije Karič griješi pred svojim golom, koji u svom šestnaestercu daje loptu veteranu Stojkoviću ali od te prilike Jugoslavije ništa nije bilo. Pred kraj prvog poluvremena opet Karič sjajno "centrira" pred gol Kralja ali Udovič glavom promašuje gol.

U početku drugog poluvremena slovenski navijači (okupilo ih se oko 4.000) opet "vladaju" na tribinama, kao i u prvom poluvremenu. Slovenija opet počinje agresivno, napadački. U 52. minuti šok za Jugoslavene - Slovenija vodi 2:0! Slobodan udarac s desne strane oko 25 metara od gola Jugoslavije izvodi Zlatko Zahovič. U skoku se sjajno snašao Miran Pavlin koji glavom pogađa gol Jugoslavije. Nekoliko minuta kasnije Mihajlović dobiva žuti karton zbog grubog starta na Udoviča. Samo minutu kasnije opet dobra lopta pred gol Jugoslavije, Rudonja puca pokraj gola. 57. minuta - novi šok za Jugoslaviju!! Slovenija vodi već sa 3 gola razlike. Mihajlović napravio veliku grešku pred svojim golom, lopte se "dokopao" najbolji igrač na terenu Zlatko Zahovič kojemu nije bilo teško svladati Kralja. Dvije minute kasnije Jugoslavija ostaje sa deset igrača na terenu. Mihajlović se "posvađao" s Udovičem kojeg poslije udara. Sudac je sve vidio i pokazuje Mihajloviću drugi žuti karton i put do svlačionice. U 66. minuti Jugoslaveni opet u prilici ali Dabanovič sjajno brani. U 67. minuti Savo Milošević čudnim golom smanjuje na 3:1.

Tri minute kasnije već 3:2! Jak pritisak Jugoslavena, Drulović prolazi po desnoj stranii pogađa gol. Samo tri minute kasnije već je bilo 3:3. Jugoslaveni su u šest minuta iskoristili umor Slovenaca. Opet je Drulović prošao po desnoj strani, šalje loptu pred gol gdje se najbolje snalazi Savo Milošević i pogađa. Slovenija se brzo "pokupila" i počela igrati kao u početku. Već u 76. minuti Rudonja puca ali Kralj dobro brani.U zadnjoj minuti susreta opet prilika za Sloveniju. Zahovič je poslao loptu na drugu vratnicu, netko od slovenskih igrača loptu vraca na 5 metara gdje je pucao Milinovič, ali je ispred gola jedan jugoslavenskih igrača poslao loptu u korner. Slovenci izvode korner, Kralj odbija loptu, sudac svira kraj utakmice.

Od 3-0 do 3-3. Svejedno - čestitke Sloveniji na velikom osvojenom bodu!