Euro 2000: Yu-mediji gađaju "otrovnim strelicama"

Nikola Movrić • srijeda, 14.06.2000.

Srpski mediji u današnjim izdajama zbog kasne jučerašnje utakmice u Charleroiu između SR Jugoslavije i Slovenije nisu puno pisali o sinoćnjem događanju na stadionu Mambour, ali unatoč tome se svi po redu pitaju, da li je ova utakmica bila dovoljno veliko upozorenje njihovim »takozvanim« nogometnim zvijezdama.

Jugoslavenski sportski dnevnik Sport se u komentaru sa naslovom »Od pakla i nazad« pita, da li se treba veseliti što je Jugoslavija uz puno sreće došla do jednog boda i riješila se katastrofe i sramotnog poraza? »Slovenci su iz ruku ispustili potpunu pobjedu, ali to je njihov problem. Naš problem je slaba igra, iako su Jugoslaveni sa deset igrača u polju poslije isključenja nezrelog Mihajlovića izborili 3:3«, piše Sport.

Drugi beogradski sportski dnevnik Sportski žurnal piše, da su Slovenci pravovremeno opozorili igrače Vujadina Boškova, jer ni sekundu nisu pokazali poštovanja do jugoslavenskih zvijezda. Boškov će se morati skupa sa cijelim stručnim stožerom do nedjelje pošteno »naznojiti«, ako želi ekipu želi pripremiti do jako važne utakmice sa Norveškom.

Politika na prvoj strani isto tako već na prvoj strani piše povratak Jugoslavena sa igračem manje, a u samom komentaru piše, da su »Jugoslaveni došli do jako važnog boda, nakon sjajnog preokreta«. Poslije te utakmice ohrabruje to, da su njihovi nogometaši zaigrali najbolje, kad je to bilo najviše potrebno, i s tim pokazali kako se nosi dres sa državnim grbom.

Provladna Politika je na sportskoj strani objavila puno više kritika i piše, da su bili jugoslaveni nakon katastrofalne igre u prvom poluvremenu ne samo na rubu poraza, nego i na rubu katastrofe. »Slovenci nas nisu iznenadili, nego sasvim nadigrali i to je kratak izvještaj agonije, u kojoj je naša reprezentacija bila rijetko.«

Večernje novosti u komentaru sa naslovom »Tri gola je dalo srce« pišu, da su Slovenci došli u vodstvo sa 3:0 prije svega zbog nepažnje Jugoslavena. Slovenci koji su došli na EURO2000 sa ambicijom da nekoga iznenade, su to napravili baš na utakmici sa jugoslavenskim milionerima. »Jugoslavija nije igrala kolektivno, u prvom dijelu nije pokazala ništa i već se mislilo da će doživjeti najteži udarac u povijesti.«

Vladna »truba« Borba je zgrožena i komentira da je jugoslavenska premjiera na EURO2000 bila prava sramota i da se treba nakon sramotnih 60 minuta igre veseliti barem neriješenom rezultatu.

Beogradski privatni časopis Glas javnosti u kometaru sa naslovom »Preživjeli brodolom« piše da će katastrofalna igra prvog poluvremena ostati u sjećanju jugoslavenske reprezentacije: »Igre ustvari nije ni bilo i rijetko kada se dogodi, da 11 nogometaša pokaže toliko malo, odnosno ništa!«