Jug - S. banka: Jugašima titula nakon 15 godina!

JUG Dubrovnik - SPLITSKA BANKA Split - 12:6 (4:4, 2:0, 3:1, 3:1)
Suci: Radičević (Dubrovnik) i Ćuk (Split)

JUG: Volarević, Vranješ (1), Pecotić, Rilović, Kržić (1), Smodlaka (1), Medan, Ivaniš (2), Bošković (5), Molnar (1), Iveković, Fatović (1), Karač, Balić

S. BANKA: Školneković, Đogaš (1), Trumbić, Trogrlić, Burburan, Polačik (1), Sarić (1), Nagy, Vegar, Barać (1), Kunac, Letica, Oreb, Vrdoljak (2)

Igrač više: Jug 7 (3), S. banka 10 (4)
Četverci: Jug 2 (2), S. banka -

Veliko slavlje u Dubrovniku, Jug je nakon 15 godina ponovno prvak države! Nakon rekordne 21 titule prvaka bivše države, u gradu podno Srđa ovog vikenda proslavila se i prva titula prvaka Hrvatske u devetgodišnjoj povijesti “vodoloptanja” u našim bazenima. Štoviše, Jugaši su ponovili fantastičan doseg iz 1980., kada su osvojili titulu prvaka Europe i titulu prvaka bivše države u istoj sezoni, ove godine su tituli prvaka Hrvatske dodali i slavlje u Kupu LEN-e.

Nakon odličnog povratka u utakmicu prije 4 dana u Splitu, kada su uspjeli nadoknaditi minus od 3 gola, nekoliko minuta prije kraja, Jugaši u uzvratu nisu ostavili “bankarima” ni trunku šanse u ponavljanje 1998. godine i osvajanja njihove druge titule. Pred oko 6 000 bučnih navijača koji su preipremili cjelonoćnu feštu, Jugaši su potpuno zasluženo nadigrali Splićane i najavili veliku feštu u Gradu.

Prva četvrtina donijela je izjednačenu igru s neočekivano velikim brojem pogodaka. Jugaši su vodili 2:0, no Splićani su se uspješno vraćali u igru, i na kraju prve četvrtine zadržali neizvjesnih 4:4. Preijelomni trenutak zbio se već u 7. minuti utakmice, kad je zbog prigovora, dubrovački sudac Radičević isključio najboljeg svjetskog vratara Sinišu Školnekovića do kraja utakmice, što je primoralo Matutinovića da na vrata postavi pričuvnog čuvara mreže Trogrlića, koji ipak nije na Školnekovićevoj razini.

Zasluženo slavlje - momčad Juga (Snimio: Baldo Leburić)

Hendikep “bankara” osjetio se već u drugoj četvrtini, kada su Dubrovčani stekli novu prednost od dva pogotka, 6:4 bilo je na kraju ovog dijela igre. Sjajnu predstavu pružio je Alen Bošković, koji je u prve dvije četvrtine od 6 Jugovih postigao čak 4 pogotka. U trećoj četvrtini sve je bilo riješeno, Jugaši su se odlijepili na velika četiri pogotka prednosti, koja su do kraja utakmice čak i povećali. Još jednom, kao i u prethodne dvije utakmice u Gružu (u kupu i prvenstvu) Splićani su bili potpuno deklasirani, a Dubrovčani su potpuno zasluženo slavili titulu prvaka Hrvatske, dokazavši da su ove sezone uistinu najviše pokazali.

Po završetku utakmice, trener prvaka Veselin Đuho, najavio je još jači Jug u sljedećoj sezoni, i jasan cilj koji će biti postavljen pred momčad: ”Konačno! Nakon dogih 15 godina vratili smo titulu prvaka u Dubrovnik, pred ove sjajne navijače koji su zaslužili dva ovako velika slavlja koja smo im priuštili. No, ovo nije kraj ove momčadi. Dogodine ćemo pokušati momčad još više osnažiti i krećemo u borbu za još jedan trofej kojeg čekamo već 20 godina - titulu prvaka Europe!”

Alen Bošković, junak Jugova trijumfa u obje utakmice: ”Ova publika zaslužila je ovo slavlje, bili su sjajni. A ništa lošiji nismo bili ni mi cijele ove sezone, pokazali smo da smo najjači i mislim da nitko ne može imati primjedbu na naše uspjehe.”

Zdeslav Vrdoljak, Splitska banka: ”Čestitam Jugu na osvojenoj tituli, bili su bolji i zasluženo slave.”

Zdravko Hebel, predsjednik HVS-a: ”Organizacija utakmice i atmosfera na bazenu bile su sjajne. Ovo je pravi spektakl vaterpola, atmosferu koju je naš vaterpolo zaslužio. Jug je potpuno zasluženo postao prvak Hrvatske.”