Suci: Ivan Novak (Varaždin), Mirko Beljan (Bjelovar), Neven Rudić (Prigorje Brdovečko), Draženko Kovačić (Križevci).

NK Dinamo: Ladić 5,5, Tokić 6, Jurić 6, Pavlović 6,5 (85. Šabić -), Prosinečki 6 (78. Šarić -), Mikić 6,5, Šimić 6 ( 62. Bazina 6), M. Cvitanović 6, Tomas 6, Bišćan 6, Šokota 7. Trener: Marijan Vlak.

NK Rijeka: Horvat 5, Čačić 5,5, Višković 5,5 (67. Hasančić -), Tomišić 5,5, Mijatović 5,5, Pavić 6, Brajković 7, Režić 5,5, Sztipanovics 5,5, Agić 6, Balaban 6. Trener: Nenad Gračan.

Žuti kartoni:
NK Dinamo: Mikić (71)
NK Rijeka: Višković (15), Pavić (59)
Crveni kartoni: -

Nakon prve utakmice u Rijeci, koju je Dinamo dobio sa 2-1, malo tko bi davao šanse Riječanima, no malo je falilo i do iznenađenja. Po oblačnom i hladnom vremenu se na tribinama skupilo oko 6000 zaljubljenika u nogomet, naravno najveći dio njih činili su Bad Blue Boysi, koji su sa sjevera i ovaj puta gromoglasno bodrili svoje ljubimce u plavim majicama.

U sastavu Dinama našao se od prve minute Šimić, koji je dobio priliku zbog "Cvitine" suspenzije, a vratio se i Pavlović, i danas jedan od boljih u modrim redovima, dok je Mikić zamjenio nedovoljno spremnog Šarića na boku.

Dinamo je krenuo silovito već u samom početku utakmice prodorom Šimića po lijevom boku, pa centaršutem Prosinečkog pored vratiju. Te prve minute su nagoviještavale dobru i zanimljivu utakmicu.

U 6. minuti u jednoj poluprilici Šokota se odlično namjestio i preciznim volej udarcem sa oko 25 metara zatresao mrežu Darka Horvata, riječkog golmana - 1:0. U nastavku utakmice igru su kontrolirali Vlakovi igrači, te nisu dopustili Riječanima da zaprijete golu Ladića. U tom prvom poluvremenu valja izdvojiti jednu jedinu priliku Riječana kada je Agić u 32. minuti sam pokušao probiti Dinamovu obranu, ispriječio mu se Jurić i oduzeo mu loptu. Pred kraj poluvremena Dinamo je opet ozbiljnije zaprijetio udarcima Mikića, Šokote i Pavlovića.

U drugom poluvremenu, odmah u 46. minuti Mikić ponovo probija bok te upućuje centaršut za Šokotu koji pokušava škaricama poslati loptu iza leđa riječkog golmana - neuspješno. U 50. minuti Šokota tuče prema Horvatu sa 16 metara, a ovaj ukroćuje udarac bez većih problema.

Josip Šimić među riječkim igračima (Snimio: Dražen Patarčić)

59. minuta - odbijenu loptu na šesnaest metara prihvaća Brajković te puca po golu Ladića i izjednačuje rezultat na 1:1.

Uvidjevši kako Šimiću i danas baš ne ide od "noge", Vlak u 62. minuti uvodi svježeg Bazinu. Ubrzo nakon toga zamjenom odgovara i stručni stožer Riječana - Višković izlazi, a ulazi Hasančić. Od 70. minute ponovo pritisak modrih. Prvo Mikić odlično puca, ali Horvat brani, zatim su tu još i pokušaji Tomasa i Bišćana iz 73, odnosno 76. min. u 78. min. iscrpljenog Prosinečkog zamjenjuje Šarić. Slobodan udarac sa oko 30-ak metara izvodi Pavlović, Horvat brani.

Izjave nakon utamice

Posljednju izmjenu u 85. min. Vlak koristi kako bi uveo Šabića, i odmorio Pavlovića, koji je opet bio jedan od zapaženijih igrača modrih.

Lopta prolazi kraj vratnice (Snimio: Dražen Patarčić)

Dvije minute kasnije došlo je do nesporazuma obrambenog igrača Rijeke i golmana Horvata koji koristi Mario Bazina, te "krade" loptu Horvatu iz ruku i pogađa mrežu gostiju za 2:1.

Kada su već svi mislili da je Dinamo sigurno u polufinalu, u 90. minuti Brajković izvodi korner sa desne strane, lopta je proletila pored Šarića i Ladića te završila u mreži za konačnih 2:2.

Sljedeća kup utakmica modre očekuje 4. i 18. travnja protiv Cibalije, koja je odigrala 0:0 s Osijekom (prva utakmica 2:1 za Cibaliju). Drugi par polufinala biti će Hajduk i Zagreb, Hajduk je pobjedio Slaven Belupo sa 2:1 (prva 0:0), a Zagreb eliminirao Varteks rezultatom 2:0.