Ostali sportovi

Odbojkašice odškrinule vrata Sydneya!

Bernard Jurišić • subota, 24.06.2000.

Na korak od Olimpijade (dp)

Hrvatske odbojkašice pobijedile su Japan 3:2 (26:28, 23:25, 25:20, 28:26, 15:9), u 6. kolu predolimpijskog kvalifikacijskom turiniru u Japanu i tako se primakle samo na korak od osiguravanja nastupa na Olimpijadi u Sydneyu. Iako su domaće igračice slavile u prva dva seta, naše su igračice smogle snage za povratak u meč i konačnu pobjedu u petom setu.

Zadnju utakmicu naše odbojkašice igraju sutra (nedjelja) protiv Italije, koja je jedina već osigurala nastup u Sydneyu, odigravši kvalifikacijski turnir bez poraza. Pobjeda naših u sutrašnjem dvoboju znači i siguran put na Olimpijadu, a u Sydney možemo čak i uz poraz, uz poklapanje nekih drugih rezultata.