Ostali sportovi

Kožulj i Strahija bez medalje

Boris Bilas • utorak, 04.07.2000.

Na Europskom prvenstvu u plivanju danas popodne održano je finale na 100 metara leđno u kojemu su plivala i dva naša plivača, Gordan Kožulj i Marko Strahija. Nažalost, oni nisu ponovili rezultate iz kvalifikacija i polufinala pa su završili na petom i šestom mjestu. Kožulj je bio peti s rezultatom 56.00, a Strahija šesti sa 56.10. Europski prvak postao je Španjolac Ortega (55.50), drugi je Nikolaychuk iz Ukrajine (55.64), a broncu je osvojio Buyukuncu iz Turske(55.84).

Iako Kožulj i Strahija nisu osvojili medalju, ne trebamo biti previše nesretni, jer su pokazali odličnu formu prije njihove glavne discipline, 200 metara leđno, gdje s pravom možemo očekivati barem jednu medalju.