Ostali sportovi

Hohnjecu Svjetski kup, Milihram svjetski prvak!

Ivana Pažur • utorak, 11.07.2000.

Hrvatski kanuisti vratili su se sa Svjetskog kupa na divljim vodama održanog u talijanskom gradu Vipitenu s odličnim rezultatima i pet osvojenih medalja.

U kanuu jednosjedu (C1) Tomislav Hohnjec osvojio je zlatnu medalju, drugi je bio peterostruki svjetski prvak Talijan Vladi Panato, a bronca je pripala našem Željku Petriću. Posada Robert Rauš i Mario Peček osvojila je srebrnu medalju u kanuu dvosjedu (C2).

Parelelno je održano i Svjetsko juniorsko prvenstvo u spustu. Emil Milihram je u pojedinačnoj konkurenciji osvojio zlatnu medalju u kanuu jednosjedu (C1), a u momčadskoj konkurenciji Emil Milihram, Franjo Guščić i Siniša Martinčević (3xC1) osvojili su srebro.