Vodeni sportovi

Jug slavio u Pescari

Bernard Jurišić • subota, 25.03.2000.

Jugaši na pragu europske titule (Snimio: Dražen Patarčić)

Dubrovački Jug je u prvom susretu finala Kupa LEN-a u Italiji svladao domaću Pescaru sa 8:7, i tako stigao nadomak osvajanja ovog vrijednog trofeja. "Jugaši" su odigrali odličnu utakmicu, protiv jedne od najboljih talijanskih momčadi. Iako je domaćin poveo sa 2:0, u trećoj četvrtini su "Gospari" odigrali sjajno, dobivši 4:1, i osiguravši si kapitalnu prednost...

Pescara, plivalište la Naiadi, 800 gledatelja
Prva utakmica finala Kupa LEN-e
PESCARA - JUG Dubrovnik - 7:8 (2:0, 2:2, 1:4, 2:2)
Suci: Afanatijev (Rusija) i Stavropulos (Grčka)

PESCARA: Tadić, D Alcrui, Bovo (1), Barbuscia, Kreković (2), Delić (1), Morini, Carozza, Pomilio (1), E.Mammarela (2), F.Mammarela, Calcaterra, D Amario

JUG: Volarević, Vranješ, Pecotić, Iveković, Kržić (2), Smodlaka, Medan, Ivaniš (1), Bošković, Fatović (3), Karač, Molnar (2), Balić

Igrač više: Pescara 4-7, Jug 3-6

Sjajni “Dream team” iz Dubrovnika još je jednom pokazao da ima kvalitetu za sami vrh Europe i da s pravom pretendira titulu prvaka Hrvatske po prvi put donijeti u Grad. Pobjedom u prvoj utakmici finala Kupa LEN-e u Pescari 8:7, stvorili su si veliki kapital pred uzvrat u Dubrovniku za dva tjedna.

Počelo je loše, talijansko - hrvatska mješavina Pescare povela je sa 3:0 početkom druge četvrtine. Međutim, tada su se Jugaši trgnuli, kao da su tek tada ušli u utakmicu i pokazali da su trenutnu uistinu najkvalitetnija momčad u LEN Kupu, a sigurno i među četiri najbolje momčadi u Europi. Treća četvrtina u potpunosti je pripala Jugašima, naša je momčad potpuno preokrenula rezultat i prednost od jednog pogotka zadržala do kraja, predvođena sjajnim kapetanom Elvisom Fatovićem i iskusnim Mađarom Tamasem Molnarom. Prednost koja je zalog velike fešte u Dubrovniku 9. travnja, kada bi trofej LEN-e mogao po prvi put svratiti u našu zemlju.

Veselin Đuho, trener Juga: ”Zadovoljan sam rezultatom, pobijedili smo i Pescaru i suce koji su nas u zadnjoj četvrtini nemilice sjekli. Počeli smo malo nervozno, no grč zbog igranja u finalu brzo je eliminiran. Veselim se uzvratu.”

Elvis Fatović, Jug: ”Pobijedili jesmo, ali razlika je trebal biti barem tri pogotka. No, možda je ovako i bolje, sada smo sigurni da u uzvratu ne smije biti opuštanja.”

Bruno Silić, trener Pescare: Prednost Juga je puno duža klupa od naše, to je jedan od razloga što nismo uspjeli zadržati prednost s početka. Na uzvrat ne putujemo s bijelom zastavom, još vidimo svoju šansu, iako je jasno da je Jug u prednosti.”