Pobjeda i poraz Ljubičića

Ivor Krapac • četvrtak, 27.07.2000.

Na ATP turniru u Kitzbuehelu (zemlja, nagradni fond od 700 000 američkih dolara) naš je tenisač Ivan Ljubičić danas imao dvostruki program. Zbog jake kiše pri rezultatu 5:4 jučer prekinuti meč drugog kola protiv Nijemca Rainera Schuttlera "Ljubo" je danas prijepodne lakoćom priveo kraju, slavivši sa 6:4, 6:2. Popodne je morao opet na teren, a protivnik je bio drugi nositelj, Španjolac Alex Corretja.

U prvom setu je bilo vrlo napeto, prvi je do "breaka" došao Corretja, pri rezultatu 5:3 imao je i servis za set, no naš tenisač nije pokazivao znakove umora, te se hrabrom igrom uspio potpuno vratiti. Dvaput je oduzeo Corretjin servis, te kod rezultata 6:5 na vlastitom početnom udarcu imao priliku okončati set. U dugačkom 12. gemu ipak je 2. nositelj bio čvršći, pa smo došli do tie- breaka. Tad je počela prava drama, Ljubičić je imao čak pet set lopti, no prevladalo je iskustvo Corretje, koji rezultatom 14:12 okončava prvi set.

U drugoj je dionici do petog gema sve bilo mirno, no tad popušta naš tenisač, gubi servis i daje Corretji veliku prednost. Španjolac je potom uz dosta muke tu prednost održavao, te nakon više od dva sata uspio doći do kraja, slavivši konačnim rezultatom 7:6, 6:4.