Euroliga: Odličan Asvel i odličan Vujčić

Karlo Dževerlija • četvrtak, 10.01.2002.

Slika 1 od 1.

Od osam utakmica prvog dana desetog kruga Eurolige samo je jedan domaćin uspio pobijediti. Radi se o Tau Cermici koja je unatoč zaostatku na poluvremenu (37:38) na kraju uvjerljivo 82:62 svladala lidera skupine D - AEK-a. Domaćine je sa 26 koševa predvodio Scola.

Pomalo i iznenađujuće, vrlo uvjerljiv bio je Asvel Nikole Vujčića koji je u Pesaru sa velikih 65:99 slavio nad domaćin Scavolinijem. Vujčić je nesumnjivo bio prvo ime susreta: 23 koša za 34 minute (šut 8/15, trice 3/5) i 14 skokova.

Blizu +30 bila je i Barcelona. Za Peristeri, Španjolci su imali - puno previše raspoloženih. Okulaja sa 15 predvodio je goste u 72:101 pobjedi.

Veliku utakmicu odigrao je Partizan. U 100:111 gostujućoj pobjedi prvenstveno se istaknuo Ščepanović koji je sa ogromnih 40 koševa (32 minute, 10/14 šut) evo u 10. kolu ruskom Uralu uspio nanijeti prvi domaći poraz. Za goste sa 32 koša pridodao se i Stanojević.

Očekivano, Charleroi nije bio prepreka Stojićevom (8 koševa i 2 skoka za 25 minuta) Benettonu. 76:83 pobjedom Talijani ostaju na čelu skupine A.

Slask je dobio odlučujuću četvrtinu, no prednost Olympiakosa iz prethodnih 30 minuta bila je prevelika. Dovoljna za 75:80 slavlje Grka koji sada sa 7:3 skorom drže treće mjesto u skupini A. Najefikasniji u redovima gostiju bio je Ford sa 28 ubačaja, dok je domaćine predvodio Hawkins sa 24.

Vrlo slično, Alba je u zadnjih 10 napravila +7, no ranije stečena prednost bila je dovoljna Efesu za tijesnu 73:74 pobjedu. Alexis u redovima Nijemaca sa 21 i Brown sa 31 košem bili su najefikasniji pojednici.