NBA: Pobjeda Portlanda nad 76ersima, luda noć Eltona Branda

Karlo Dževerlija • utorak, 26.02.2002.

Slika 1 od 1.

Sinoć u Philadelpiji Portland je predvođen Wallaceom (29 koševa) i Pippenom (11 od ukupno 17 u zadnjoj četvrtini) došao do 6 pobjede u nizu. Najviše u sezoni. 76ersi su 8 minuta do kraja imali 73:65 no tada je proradio Pippen inicirajući 15-0 seriju. U redovima 76ersa po 18 ubačaja ostvarili su Iverson i Snow (ukupni šut bio im je 15/44).

Za novi poraz Charlotte kriv je u prvom redu Wally Szczerbiak, krilo Minnesote. Wally je ubacio ukupno 24 koša te dominirao zadnjom četvrtinom, odnosno tijesnom završnicom. "Samo sam se trudio biti agresivan." izjavio je Szczerbiak, ove sezone po prvi put sudionik All Starsa. Garnett je dodao 21 koš i 9 skokova, a u redovima poraženih domaćina istaknuo se Campbell sa 23 koša.

U ludoj noći Eltona Branda Clippersi su došli do relativno lagane pobjede nad Grizzliesima. Elton je za 90:77 pobjedu u Memphisu ubacio 27 koševa i ostvario career-high 23 skoka. Svoju četvrtu pobjedu u 11 zadnjih susreta gosti iz LA su skoro prokockali u trećoj četvrtini kada dopuštaju 21-7 seriju Grizzliesa. Ipak, na sreću Clippersa, četvrta je bila u znaku prvog poluvremena. Bolji od ostalih u redovima Grizzliesa bio je Pau Gasol sa 21 košem, 5 asista i 13 skokova.

Indiani (28-28) je za pobjedu nad Golden Stateom trebao produžetak i pravi - Miller. Reggie je u dodatnih 5 nadoknadio užasan dojam (4/16 šut, lutao u obrani) iz regularnih 48 minuta. U tom je periodu "Killer Miller" ubacio 12 od 17 koševa Pacersa te tako završio na 23 koša. Da Warriorsi izbjegnu 7 uzastopni poraz najviše se trudio Antawn Jamison sa 22 koša i 10 skokova. Nije bilo dovoljno.