Zagreb nadigrao Osijek, Hajduku i Dinamu gostujuća "trica"

Bernard Jurišić, Davor Sajko • nedjelja, 26.08.2001.

Odigrano je 5. kolo 1. HNL u subotu prva utakmica, i to u Vinkovcima gdje je Cibalia ugostila Kamen Ingrad.U završenim susretima nedeljnog popodneva u Kranjčevićevoj gostovao je Osijek, a domaći Zagreb boljom igrom iskoristio je umor Osječana nakon utakmice pretkola Kupa UEFA i nastavio uspješan niz. Osječkog prvoligaša potopio je Olić sa dva zgoditka.

Iako je prošlog petka teško potučen na Poljudu, Hajduk se u Slavonskom Brodu protiv Marsonije osladio pobjedom nakon tri uzastopna poraza. TŠK-ovci su ugostili Slaven Belupo sa četiri "komada", dok je Zadar ispratio sa dva komada H. dragovoljac . U Kostreni je po prvi puta u povijesti kluba u jednoj službenoj utakmici gostovao Dinamo i bez obzira na to Pomorac nije razočarao. Zagrepčani su dočekani bez bijele zastave, ali nedovoljno za ništa drugo osim minimalnog poraza. Posljednje dvije utakmice u nedjelju donijele su pobjede domaćina. U Varaždinu je vodeći Varteks nakon 0:0 na poluvremenu do kraja susreta uspio pogocima Karića i Sabolčkog nadjačati Rijeku, a u Šibeniku je istoimeni domaćin pogotkom Guve u 22. minuti protiv Čakovca osigurao prva tri boda ove sezone.