Prijateljska utakmica, 13.11.2001., Gwangju, stadion Gwangju World Cup, gledatelja: 45.000
Suci: Kazuhiko Matsumura (Japan), Y.T. Lee (Južna Koreja), Naoki (Japan)

Cheon-Soo Lee
46'
19
Jung-Hwan Ahn
46'
27
Doo-Ri Cha
75'

Slika 1 od 1.

Pričuvna garnitura hrvatskih reprezentativaca ipak je uspjela popraviti dojam iz prve utakmice u Seoulu i rezultatom 1:1 zaključiti petoodnevno gostovanje i "prilagodbu" u Južnoj Koreji. Naši su od prve minuta zaigrali agresivnije, s puno manje dodira lopte, što je bila uspješna taktička zamisao izbornika Jozića. Korejanci su ostali odsječeni, sredinu su većim dijelom susreta kontrolirali naši nogometaši i nisu dopuštali domaćinu da se razmaše.

Već u prvom naletu prema vratima domaćina, Goran Vlaović je pogodio vratnicu, nakon ubačaja u sredinu šesnaesterca. U 31. minuti, nakon što je srušen i ozlijeđen Vlaović, kombinacija iz slobodnog udarca donijela je prigodu za udarac Danijelu Šariću, ali je netko iz domaće obrane u zadnji tren blokirao udarac. Domaćini su do 43. minute samo jednom opasnije priprijetili Butini, no novi igrač u momčadi Yong-Soo Choi nije uspio nadmudriti Tokića.

Slika 3 od 3.

Pet minuta prije poluvremena, Milan Rapaić uputio je vrlo opasan udarac sa oko 25 metara iz slobodnog udarca, ali ju je vratar Woon-Jae Lee uspio odbiti u korner. U 43. minuti, domaćini su poveli. Nam-Il Kim je ubacio loptu u šesnaesterac, ona je zakačila nekog od naših obrambenih igrača i pala točno pred Y.S. Choija, koji je spretno prebacio Butinu i razveselio domaće navijače. Novi šok za naše, primili smo još jedan prilično "jeftin" pogodak na samom kraju poluvremena.

U drugom dijelu naši su još više stisnuli domaćine, posebno nakon ulaska mladog Petrića, koji je u nekoliko navrata bio velika prijetnja za zadnju liniju domaćina. Već u 62. minuti, Rapaić je nakon slobodnog udarca poslao sjajnu dubinsku loptu na glavu Borisu Živkoviću na drugoj vratnici, koju je ovaj mirno spremio poviše glave domaćeg vratara za izjednačnje. Prvi naš pogodak na korejskoj turneji stigao je tek nakon 150 minuta igre, no značio je i veliko olakšanje u našoj momčadi.

Nakon izjednačenja, naši su zaigrali još otvorenije i opasnije, a domaćini su proživjeli najtežih 20 minuta u oba naša međusobna ogleda. Sijevalo je oko korjeskih vrata, a ono što je išlu unutar njih, hvatao je najbolji igrač domaćina - W.J. Lee. U 70. minuti Rapaić je glavom stavio na velike muke domaćeg vratara, koji je odbio loptu do Petrića, no ovaj ipak nije uspio ugurati loptu kroz šumu nogu u mrežu.

Slika 2 od 2.

Tri minute kasnije, Petrić se sam izborio za poziciju, uputio odličan udarac s ruba kaznenog prostora, a ponovno je krajnjim naporom pogodak spriječio korejski vratar. U 74. minuti ponovno je sceni Milan Rapaić, njegova silovita bomba s tridesetak metara fijuknula je pored vratnice, i zaustavila se u štapu koji pridržava mrežu domaćina. Još je pokušao i Hrman u 79. minuti, no njegov udarac nije bio previše opasan za W.J. Leea.

Do kraja utakmice, igra se ipak malo primirila, tek je još jednom Petrić bio pred vratima domaćina u zadnjoj minuti, no nije uspio doći do lopte u hrvanju s korejskom obranom. Naši su cijelu utakmicu imali više loptu u svojim nogama, doktirali su tempo i pokušavali pronaći put prema vratima domaćina. Ova "šarena" momčad ipak je izgledala puno bolje nego u Seoulu prije 3 dana, što je najvažnije - vidjeli su se taktički zahtjevi Mirka Jozića, koji su koliko-toliko ipak funkcionirali tijekom 90 minuta u Kwangjuu. To nam svakako može dati vjeru i optimizam, posebno kad se u prvi plan vrate "glavni glumci"...

Mirko Jozić, izbornik Hrvatske: "Zadovoljan sam igrom, ali rezultat više odgovara Koreji nego Hrvatskoj. Naročito kako zbog načina na koji smo dobili gol, a propustili nekoliko izglednih šansi. Danas smo bili svježiji nego na prvoj utakmici i to se vidjelo. Hvala nogometnom savezu Koreje na gostoprimstvu, nosimo velike i lijepe uspomene s ovog gostovanja."