Split CO - FEAL Široki: Borbenošću do uspjeha

Bernard Jurišić • nedjelja, 24.02.2002.

Gosti su u prvoj četvrtini stekli prednost koja je iznosila i do 9 poena, no serijom "žutih" od 11:0 krajem prve i početkom druge četvrtine prednost se prebacila na konto domaćina. U trećoj četvrtini rezultatsku ujednačenost održavali su Subotić i Mimica na jednoj, te Šarlija na drugoj strani. "Crna rupa" domaćih zbila se u vremenu od 28. do 33. minute, kada su gosti serijom od 15:1 preokrenuli 61:54 domaćih u 62:69.

Ipak, "žuti" su smogli snage, nakon dva uzastopna poentiranja Tomeljka, te dvije ukradene lopte Ukića, vratiti se i na kraju uvjerljivo dobiti zadnju četvrtinu što im je donijelo devetu pobjedu u Goodyear ligi.

Domaćini pobjedu mogu zahvaliti iskazanoj borbenosti i zalaganju, a da su ovakvim načinom ušli u svaku utakmicu ove sezone, sigurno je da bi imali još mnogo pobjeda više na svom kontu.