Zagreb - Slaven Belupo : Osibov i Šimić za jesenski naslov

Danijel Kavelj • srijeda, 28.11.2001.

Po teškom i blatnjavom terenu nogometaši Zagreba uspjeli su pobijediti dobru momčad Slaven Belupa rezultatom 2:0, čime su i potvrdili da su najbolja momčad jesenskog dijela prvenstva. "Pjesnici" su još jednom pokazali igru kojom su plijenili tijekom cijele sezone, iako su danas imali čvrstog protivnika koji je uz malo sreće mogao doći i do jednog boda.

Slika 1 od 1.

Terenska inicijativa domaćih igrača krenula je već od samog početka utakmice, pa već u sedmoj minuti bilježimo prvu priliku. Nakon centaršuta Dure sa desne strane Bulat je zamalo iskoristio nespretnost Radičeka, od kojeg se lopta odbila, ali Solomun je bio dobro postavljen. Deset minuta kasnije Duro uspijeva izboriti jednu loptu između dva Slavenova igrača, na rubu šesnaesterca i poslati povratno prema Oliću, koji je dobro pucao, ali malo preko vratiju Koprivničana.

Težak teren umalo je koštao pogotka gostujuće nogometaše u 28. minuti, kada je pokušaj vraćanja lopte vrataru jednog Slavenovog nogometaša iskoristio Olić, koji se sjurio prema Solomunu, ali on je još jednom bio na visini zadatka. Priliku prvog dijela imao je Hasančić u 36. minuti, međutim njegov udarac glavom, na centaršut Spahića sa desne strane, završio je preko gola gostujućeg vratara.

Zagrebovi napadi nastavili su se i u drugom dijelu, da bi kulminirali u 64. minuti, kada je pao vodeći pogodak, nakon kornera sa lijeve strane Štroka, Olić je glavom prebacio sa prve vratnice do Hasančića koji u gužvi prosljeđuje do Osibova, kojem sa nekoliko metara nije bilo teško pogoditi mrežu pored nemoćnog Solomuna. Do kraja utakmice, trener domaćih Zlatko Kranjčar izmjenama je održavao tempo, dok su gosti pokušavali sa nešto otvorenijom igrom stići do boda, međutim sve nade Koprivničana u izjednačenje izjalovile su se u zadnjim trenucima utakmice, kada je Šimić dobro uposlen od Olića u šesnaestercu pogodio za konačnih 2:0.

Dražen Besek, trener Slaven Belupa: "Pobjeda Zagreba je nezaslužena, jer su kod oba gola kumovali prekršaji nad našim igračima. Sa ovakvim sucima, Zagreb ne može izgubiti u Kranjčevićevoj."

Ibrahim Duro, igrač Zagreba: "Vrlo teška utakmica za nas. Mislim da ovo danas nije bio pravi Slaven koji je prije dva tjedna pobjedio Hajduka, na što je vjerojatno utjecao i težak teren. Presretan sam pobjedom i sada idemo na revijalnu utakmicu u Split."

Zlatko Kranjčar, trener Zagreba: "Moji igrači su odigrali jednu od najkvalitetnijih utakmica ove sezone. U prvom dijelu smo bili potpuno nadmoćni, kada smo imali nekoliko izglednih prilika, a u drugom poluvremenu smo nastavili istim tempom, što je rezultiralo i sa dva pogotka. U Split idemo rasterećeni, odigrati što kvalitetnije. Zagreb nije došao do ovog mjesta uz pomoć sudaca, već isključivo igrom i svojom kvalitetom."