Kutija šibica: Petar izbacio Umbro, Super Sport Riva Grupu

Tomislav Pacak • nedjelja, 23.12.2001.

Četvrtfinale Kutije šibica je često puta znalo biti najzanimljivije kolo ovog popularnog malonogometnog turnira, no ove nedjelje nije pružen mali nogomet na očekivano visokoj razini. Tek je utakmica MNK Petar Rauch Brava i Umbro-a ispunila očekivanja, dok su pomalo razočarali susreti ostalih ekipa.

No daleko od toga da je bilo nezanimljivo, barem rezultatski. U prvoj utakmici sukobili su se dva ugodna iznenađenja turnira, Plus Mak Nekretnine Promet Orkan i AMB Kolor. Prvo poluvrijeme je bilo zaista dosadno, tek poneka poluprilika za AMB. Ni drugo poluvrijeme nije bilo bitno bolje, no golom Filipovića iz slobodnog udarca AMB Kolor prošao je u polufinale, čemu se zaista nisu nadali uoči turnira.

Druga utakmica trebala je biti spektakl, Riva Grupa predvođena Štefom Pavlicom i Josipom Palićem namjeravala je napraviti još jedno iznenađenje i izbaciti Super Sport (nekada Mega Ton Music), momčad koja u zadnjih par godina redovito igra barem u polufinalu. Ipak, niti jedna momčad nije igrala s dovoljno rizika da bi zabila pogodak, tek je Stjepan Pavlic imao par solidnih prilika za Riva Grupu, pa su o pobjedniku odlučivali sedmerci.

U tom su umješniji bili igrači Super Sporta, Ivica Banović i Brlek pogodili su vrata Švigira, za razliku od Josipa Palića i Štefa Pavlica. Upravo ti promašaji dviju legendi Kutije i malog nogometa na neki način simbolično su pokazali kako je njihovo vrijeme sada prošlo, a na drugima je da pokušaju oduševljavati gledatelje kao što su to radili ova dvojica.

Umbro i MNK Petar Rauch Bravo odigrali su uvjerljivo najbolju utakmicu dana, vjerojatno i turnira, pokazali su da su dva najbolja malonogometna kluba u Hrvatskoj, i da je ždrijeb ovogodišnje Kutije onemogućio ove dvije ekipe da igraju u velikom finalu. Dvije momčadi, koje vode bitku za prvaka i u 1. HMNL bile su super uvjerljive dosada, pa se sa nestrpljenjem očekivao dvoboj Huskića i Tomičića, ili Dervišagića i Malvasije.

MNK Petar započeo je sjajno, prvo je 1:0 vodstvo donio Edin Dervišagić sjajnim golom petom, a potom je na odličnu asistenciju Huskića isti igrač povisio na 2:0. Umbro je već nekoliko puta pokazao karakter, pa se tako nisu ni sada predali - na 2:1 smanjio je Alen Delpont s igračem više, poslije čega je izbila kratkotrajna tučnjava između igrača, a kao epilog isključenje su zaradili vratar Knapić i Nikola Tomičić.

Cijelu situaciju bolje su iskoristili igrači iz Splita, na 2:2 izjednačio je opet Alen Delpont iz slobodnog udarca, iskoristivši slabost drugog vratara MNK Petra, dok je Knapić bio isključen. I MNK Petar Rauch Bravo pokazao je tada karakter, u drugom poluvremenu novo vodstvo donio je Janošević, nakon lijepog okreta. Poslije toga izbila je nova tučnjava, a kada je Robert Hertl donio vodstvo od dva razlike Petru sve je bilo gotovo, iako je Umbro uspio smanjiti na 4:3.

MNK Petar odigrao je vrlo dobru utakmicu, zaustavili su (koliko se to može) Nikolu Tomičića, i kao takvi glavni su favoriti za ponovno osvajanje naslova. I na kraju, Petrokov je rezultatom 3:2 izbacio MNK Orkan Auto Mir. Prvo poluvrijeme bilo je sasvim solidno, Petrokov je dva puta vodio (Čalo i Pavlek iz krasne akcije), no Orkan se oba puta vraćao (Roguljić i Tomić). Drugi dio bio je dosta slabiji, činilo se da i jedna i druga momčad čekaju sedmerce, no njih je pod svaku cijenu želio izbjeći Nikica Pavlek, igrač koji je nekoliko puta ispao iz Kutije nakon sedmeraca.

Odličnim golom iz slobodnog udarca samo 20 sekundi prije kraja Pavlek je donio Petrokovu polufinale, u kojem će igrati protiv Super Sporta. Drugi polufinalni par čine MNK Petar Rauch Bravo i AMB Kolor, a polufinala se igraju u srijedu u dvorani II Doma sportova.

Rezultati, četvrtfinale: Petrokov - MNK Orkan Auto Mir 3:2; Plus Mak Nekretnine Promet Orkan - AMB Kolor 0:1; Riva Grupa - Super Sport 0:2 (0:0); MNK Petar Rauch Bravo - Umbro 4:3.