Triglav os. - Zadar: Riječani prokockali pobjedu

Igor Dragozetić • nedjelja, 06.01.2002.

Zadar je i u Rijeci nastavio svoju tradiciju dobrih igara protiv Triglav osiguranja. Naime trener Riječana Dražen Brajković sa svojom momčadi još nije uspio pobijediti "plave" iz Jazina.

Domaćini započinju utakmicu tricom Štembergera, Zadrani uspijevaju povesti s 4:3 što je ujedno bilo i njihovo jedino vodstvo u četvrtini. Riječani do osjetnije prednosti od 6 poena dolaze u petoj minuti igre. Gosti uspijevaju smanjiti, no odličnom završnom serijom od 8:0 Triglav osiguranje dolazi do 27:19.

Tijekom druge četvrtine igra je izjednačena. "Plavi" uspijevaju spriječiti brzi protok lopte u igri Riječana što im donosi laganu prednost na parketu. U 18. minuti Zadar dolazi na samo tri poena zaostatka, no koševima Čekade i Baždarića domaćini podižu na 44:38 što je i krajnji rezultat prvoga poluvremena.

Treću dionicu utakmice gosti koriste za dodatno topljenje domaće prednosti. Pred kraj četvrtine serijom 6:0 dolaze na samo pola koša zaostatka (61:60). Dvicom Štembergera Riječani si osiguravaju tri poena prednosti pred ulazak u odlučujuću fazu utakmice.

U 32. minuti Zadrani dolaze do svoga drugoga vodstva u utakmici (68:67). Iskoristivši pomrčinu u igri domaćina polako stječu sve veću i veću prednost. Propusnom igrom u obrani i neinventivnošću u napadu domaćini nisu uspjeli učiniti ništa konkretno. Gosti su zasluženo pobijedili rezultatom 96:87.

Triglav osiguranje nastavlja crni niz. Još nisu ubilježili pobjedu u Dvorani mladosti ove sezone. Ponovno je kobna bila posljednja četvrtina u kojoj se igra "bijelih" raspala. Zadrani su odigrali koncentrirano i iskoristili poklone svojih domaćina. Ivan Grgat i Davor Marcelić bili su prva imena pobjedničke momčadi.

U slijedećem kolu Riječani putuju u Ljubljanu gdje igraju protiv Olimpije. S ovakvom igrom, kojom u samo nekoliko minuta unište dotada uloženi trud, očekivanje pozitivnog rezultata spada u nevjerovatni optimizam.