Dinamo se spasio u sudačkoj nadoknadi, Zadru bod kod Zagreba

Bernard Jurišić • subota, 23.03.2002.

U 24. kolu 1. HNL nije bilo pravog derbija, no ni ovog puta nije nedostajalo uzbuđenja i zanimljivih utakmica. Tri lokalna derbija bila su na rasporedu, dalmatinski, slavonski i zagrebački, a više radosti imali su domaći klubovi. Dinamo je spasio bod pogotkom Kranjčara u sudačkoj nadoknadi, a na sličan način je Kamen Ingrad izborio pobjedu protiv Čakovca - pogotkom Bakule u samom finišu utakmice. Hajduk je na Poljudu s(p)retnim pogotkom Carevića iz slobodnog udarca uspješno arhivirao ogled sa Šibenikom, iako opet nije pružio nezaboravnu partiju.

Vodeći Zagreb "prosuo" je još dva boda, iznenađujućim remijem protiv Zadra.

Zagreb Zadar 1:1

U poslijepodnevnom terminu na rasporedu su bile dvije utakmice. U Koprivnici je Slaven Belupo prilično sigurno došao do sva tri boda protiv Pomorca, pogocima Ferenčine, Dodika i Medvida. U zagrebačkom derbiju, Hrvatski dragovoljac držao je prednost od 1:0 pogotkom Leonarda Bisakua u 52. minuti sve do sudačke nadoknade, kada je Kranjčar prevario domaćeg vratara i iz slobodnog udarca poslao loptu u mrežu.

U večernjem terminu odigrano je još 5 utakmica, a najuvjerljiviji su bili Varaždinci i Osječani. Varteks je s 4:0 ispratio "fenjeraša" TŠK-a, pogocima Drobnea (2), Halilovića i Karića. Osječani, vođeni Miroslavom Blaževićem s tribina, probudili su se tek u drugom dijelu slavonskog derbija s Marsonijom, pobijedili i pomaknuli se iz najugorženijeg dijela ljestvice. Za Osječane je dvaput bio strijelac Pavličić, po jednom Mitu i Vuković, dok je počasni pogodak za Brođane djelo njihovog kapetana Rosandića.

U Splitu je Hajduk nakon još jedne neuvjerljive partije, minimalno porazio Šibenik, pogotkom Carevića, ali uz svesrdnu pomoć vratara Slavice, kojem se lopta izmigoljila iz ruku i prešla preko crte. Uzbuđenja i preokreta je bilo u Velikoj, gdje su domaćini vodili 2:0 (Popović, Zela), ali su Čakovčani izjednačili na 2:2 (Bubek, Bunc). Pobjeda je u zadnjim trenucima mogla otići i u Čakovec, no gosti su svoje šanse promašili, što je "božica nogometa" kaznila. Bakula je u zadnjoj minuti postigao pogodak za pobjedu domaćih. U Rijeci su domaćini podijelili po bod s Cibalijom. Poveli su preko Račkog u 48. minuti, izjednačio je Bartolović sredinom drugog dijela.

Jedini nedjeljni susret trebao je biti formalnost za "pjesnike", međutim ispostavilo se da je to ipak bio tek "račun bez krčmara". Poveli su domaći preko Krpana u 22. minuti susreta, dok su Zadrani u posljednjoj miuti prvog dijela poravnali nakon grube greške domaće obrane. Strijelac izjednačujućeg pogotka za Zadar je bio Zekić.