Engleska: Bokšić režirao senzaciju kola

Hrvoje Niče • subota, 23.03.2002.

Trideseto kolo Premier lige bilo je u znaku hrvatskih nogometaša. Svakako je naš Alen Bokšić priredio senzacionalnu scenu postigavši pobjedonosni pogodak za Middlesbrouhg na Old Traffordu. Nitko nije očekivao poraz aktualnog prvaka od momčadi koja se bori za opstanak, no naš reprezentativac je nakon asistencije Carbonea koji je svladao Verona, u 9. minuti s sedam metara savladao nemoćnog Bartheza. Naš je reprezentativac nakon veoma dobre pružene partije zamijenjen u 79. minuti s Windassom.

Bokšiću se pridružio i Branko Strupar s dva postignuta zgoditka za Derby, no to se na kraju pokazao nedovoljnim protiv Evertona. Gosti iz Liverpoola su vodili čak 3:0 (Unsworth - 38. in, Stubbs -52 min., Alexandersson -54. min.), no belgijski je reprezentativac uspio smanjiti vodstvo u 57. minuti. No, u drugoj polovici poluvremena gosti povisuju vodstvo preko Fergusona. Kada se svima činilo da je utakmica definitivno riješena, Morris u 76. minuti daje malu nadu domaćim navijačima, koju pet minuta kasnije ponovno rasplamsava Sturpar. No, na kraju su gosti ipak ponijeli sva tri boda, koja im još uvijek ipak ne jamče opstanak u ligi.

Još jedna Hrvat je postigao zgoditak. Mark Viduka postigao je prvi zgoditak za Leeds već u 18. minuti protiv utopljenika Leicestera u gostima. Potpuni potop donio je Robbie Fowler u 31. minuti.

Od ostalih rezultata treba spomenuti mršavi bod Aston Ville osvojen kod Ipswicha, za koju nije nastupio Boško Balaban.

Rezultati : Charlton - Bolton 1:2, Derby - Everton 3:4, Ipswich - Aston Villa 0:0, Leicester - Leeds 0:2, Manchester - Middlesbrough 0:1, Sunderland - Southampton 1:0