Engleska: Crvena trojka - prsa o prsa

Hrvoje Niče • subota, 30.03.2002.

Derbi kola svakako je bila utakmica između Leedsa i "crvenih vragova" na punom Ellan Roadu. Gosti su se opravdali pred vlastitim navijačima nakon prošlotjednog debakla, te upisali nova i to veoma značajna tri boda na svoj konto. Veoma dramatična utakmica od samog početka, pa sve do posljednjeg sučevog zvižduka. Poveli su gosti preko Scholesa u osmoj minuti, no već u 20. minuti Viduka poravnava rezultat. Solskjaer je doveo Manchester ponovno u vodstvo u 37. minuti, da bi dvije minute potom i povisio vodstvo na 3:1. činilo se da je Giggs u 55. minuti, nakon majstorije Beckhama, odlučio pitanje pobjednika, no dramatičnosti u ovoj utkamici nije bilo kraja. U 62. minuti Harte je smanjio vodstvo gostiju na 2:4, da bi Bowyer u 80. doveo gledalište do delirija, no na tome je sve i ostalo.

Liverpool je nastavio niz pobjeda, no kao što i pretpostavljate - bez Bišćana i na klupi. Za razliku od Igora, Boško je ipak imao čast grijati klupu Aston Ville u porazu protiv Botona. Još je jedan Hrvat osim Viduke tresao mrežu u Premier ligi ovaj vikend. Sturpar je postigao svoj 3 zgoditak u zadnje dvije utkamice i time se naveliko nametnuo belgijskom izborniku. No bez obzira na pogodak, Derby je ipak izgubio u posljednjim minutama igre, točnije u 86. minuti, a strijelac za Chelseau je bio Petit.