Italija: Juventus se vratio u borbu za titulu

Bernard Jurišić • nedjelja, 07.04.2002.

Gotovo nevjerojatni posrtaji vodećeg dvojca u 30. kolu Serie A omogućili su Juventusu povratak u borbu za naslov prvaka Italije. "Zebre" su bez problema prošle kroz Perugiju (Trezeguet 8., Del Piero 45. i 61., Zenoni 56.), ni ne misleći koliko će im značiti ta tri boda po završetku svih utakmica.

Inter je, naime, sebi dopustio luksuz da izgubi kod kuće od - Atalante i tako umjesto da pobjegne na 5 bodova prednosti, ponovno zakomplicira vrh. Sala je doveo goste u prednost u 44. minuti, a kad je Vieri izjednačio u drugoj minuti nastavka, činilo se da će sve ipak doći na svoje. No, Atalanta se nije dala, Taibi je sjajno branio vrata gostiju, a Berretta im je čak u 62. minuti donio puni i neočekivani plijen. Dario Šimić igrao je do 83. minute, kada ga je zamijenio veznjak Guly.

A što reći o luksuzu Rome? Momčad koja lovi Inter i svaki joj je bod velik kao kuća, uspjela je prosuti dva boda u Veneziji, koja je već nakon desetak kola bila otpisana iz prvoligaškog društva. I još su na kraju morali biti zadovoljni, jer da im nije bilo svemogućeg Vincenza Montelle, u Rim bi se vratili bez ijednog boda. Sve do 87. minute fenjeraši su vodili s 2:0 (Maniero 60., De Franceschi 80.), da bi "aeroplanino" u samo dvije minute, 87. i 89. ipak spasio barem bod koji ih je u konačnici ovog ludog kola - ipak približio vodećem Interu.

U direktnom derbiju za Europu, Chievo i Milan su odigrali 1:1 i zadržali mjesta koja vode u Kup Uefe. Parma je, čini se, konačno prebrinula sve brige oko opstanka, pobijedivši Udinese koji je dospio na posljednje mjesto koje još vodi u Seriju B. U ružnu situaciju došla je i Verona, koja je prije samo nekoliko kola aspirirala i na Europu. Nizom od 3 poraza i jednim remijem, stigla je na samo dva boda od zone ispadanja. Ante Šerić odigrao je dobro svih 90 minuta u Bresciji, kao i Davor Vugrinec za Lecce u Rimu.

Rezultati: Torino - Bologna - 1:1, Parma - Udinese - 2:0, Piacenza - Fiorentina - 3:0, Perugia - Juventus - 0:4, Brescia - Verona - 0:0, Chievo - Milan - 1:1, Inter - Atalanta - 1:2, Venezia - Roma - 2:2, Lazio - Lecce - 1:0