10
(do 65')

Mirko Jozić

Slika 1 od 1.

I posljednja pripremna utakmica hrvatske reprezentacije, završila je bez pogotka u mreži "kockastih". U Pečuhu pred otprilike 10.000 gledatelja su izabranici Mirka Jozića došli do pobjede već u prvom dijelu prvog poluvremena. S obzirom da je ova utakmica Joziću trebala poslužiti za konačni spisak reprezentativaca koji će na posljednji dio priprema u austrijski Fack am See, na travnjak pečuhskog stadiona istrčala je pomalo "šarena" reprezenatcija.

Uz malo sreće za naše reprezentativce već je u 12. minuti bilo 0:1. Slobodni je udarac s desne strane izveo Rapaić, a nakon gužve pred Kiralyjem, Dardai je loptu pospremio u vlastiti gol. Odličan početak, jedne mirne i na trenutke monotone utakmice. Pokušavali su Mađari poravnati rezultat, ali svi su se napadi završavali većinom na sredini teren, bez opasnosti za Butinu. U 20. minuti su priprijetili Mađari, ali Butina se nije dao iznenaditi i u dva je navrata spriječio pogodak.

Na suprotnoj strani su "kockasti" pokušavali protunapadima, a u 24. minuti stigao je još jedan "hladan tuš" za domaće navijače, po danas izuzetno vrućem vremenu u Pečuhu. Slobodan udarac opet je izveo Rapaić, međutim ovaj puta s lijeve strane, a u sredini je Niko Kovač bez poteškoća pokraj nemoćnog mađarskog vratara povećao vodstvo na 0:2.

Slika 2 od 2.

Nakon povećanja vodstva su domaći igrači još jednom došli do dobre prilike za pogodak, ali nakon Dragonerove asistencije, Toth se nije najbolje snašao pred Butinom. Kako je vrijeme odmicalo, susret je gubio na tempu, a tada su "glavnu ulogu" na stadionu preuzeli "navijači".

U nekoliko su navrata hrvatski navijači preskakali ogradu i prekidali susret, da bi nakon toga austrijski sudac Fritz Stuchlik inzistirao na pražnjenju dijela tribine na kojem su bili naši navijači. Time je sukob mađarskih specijalaca i hrvatskih navijača bio neizbježan. U nekoliko minuta mađarska je policija energičnom akcijom smirila stanje na tribini i djelomično istu ispraznila, dok se sukob preselio van stadiona. U sjeni incidenta na tribinama, završilo je i prvo poluvrijeme.

Nastavak je pružio u potpunosti nezanimljiv nogomet. Igra puna pogrešaka na obje strane, odvijala se na sredini terena, a vratari su bili potpuno besposleni. Tek su deset minuta prije kraja susreta Mađari s nekolio prilika razbili monotoniju drugog poluvremena. Vasilj, koji je ušao umjesto Butine, dobio je tako priliku da se u nekoliko navrata iskaže odličnim intervencijama. U 80. minuti u dva je navrata "skinuo" dvije izrazite prilike domaćih napadača, a sedam minuta prije posljednjeg sučevog zvižduka, Böörov udarac sa samo nekoliko metara, Vasilj opet brani.

Bez obzira na blijedu i na trenutke izuzetno dosadnu igru hrvatske reprezentacije, veseli tek pobjeda, a Mirko Jozić imati će, možda, nakon današnje utakmice lakši posao da se odluči i za posljednje igrače koji će na put u Austriju.