Italija: Samo devet hrvatskih minuta

Bojan Purić • ponedjeljak, 17.12.2001.

Slika 1 od 1.

15. kolo Serie A nije bilo za pamćenje, kada su u pitanju hrvatski igrači. Naime, od naših je samo Davor Vugrinec (Lecce) dobio priliku, i to tek od 81. minute utakmice protiv Torina (1:1). Istovremeno, njegov suigrač, a bivši napadač Rijeke, Slovenac Sebastijan Cimerotič u toj je utakmici bio strijelac (Lucarelli je pogodio za goste). Ovim rezultatom oba su kluba ostali prikovani grčevitom borbom za opstanak.

Atalanta je lako potukla do nogu ove sezone iznimno neuspješnu Parmu, Bologna se na svom terenu obračunala s Perugijom zahvaljujući Pecchiji i Fresiju i time ostala na putu za Europu, dok je Fiorentina imala velikih problema s Brescijom i pobijedila tek tri minute nakon isteka "regularnog" vremena, pogotkom jokera Maurizija Ganza i tako tek donekle popravila svoj nezavidan položaj na ljestvici.

Juventus, bez Tudora, uredno je "odradio posao" protiv Piacenze, pogocima veterana Ferrare i dosta mlađeg Francuza Trezegueta. U derbiju regije Friuli-Venezia-Giulia, Venezia je slavila protiv Udinesea, kojem očito nije "prijala" promjena na čelu stručnog stožera. Rezultat s okusom senzacije postigla je Verona pobjedivši Lazio 3:1, otklonivši sve dvojbe o ishodu već u prvom poluvremenu. Još jučer, Chievo je ponovno pokazao zube odnijevši Interu sva tri boda, a u posljednoj i ujednoj najvažnijoj utakmici kola Roma je pobijedila Milan pogotkom svoje najveće zvijezde Francesca Tottija u 43. minuti.

Rezultati 15. kola: Inter - Chievo 1:2, Atalanta - Parma 4:1, Bologna - Perugia 2:1, Fiorentina - Brescia 1:0, Juventus - Piacenza 2:0, Lecce - Torino 1:1, Venezia - Udinese 2:1, Verona - Lazio 3:1, Roma - Milan 1:0.

Na ljestvici strijelaca vodi Hubner iz Piacenze s 12 pogodaka, a pogodak manje ima Doni, igrač Atalante. Milanov Ševčenko i Udineseov Muzzi dijele treće i četvrto mjesto sa po 10 pogodaka, a slijedi čak sedam igrača s po osam postignutih pogodaka.

Talijanski profesionalci neće imati mnogo vremena za odmor. Naime, u srijedu je na rasporedu odrađivanje zaostalog, 6. kola državnog prvenstva.