Italija: Pogodak, ali i promašeni jedanaesterac Vugrineca

Bojan Purić • nedjelja, 17.03.2002.

Slika 1 od 1.

U susretima 27. kola Prvenstva Italije čak su četiri utakmice završile rezultatom 1:1, a Roma je jedina momčad koja je ovog vikenda uspjela postići više pod dva pogotka (3:1 protiv Atalante). Pobjede od 2:1 ostvarili su Inter protiv Leccea, Perugia protiv Parme i Milan protiv Torina, dok je Juventus pobijedio Veronu 1:0.

U susretu Leccea i Intera, gosti, za koje je svih 90 minuta odradio i Dario Šimić, sigurno su odradili posao, ali moramo spomenuti i člana domaće momčadi Davora Vugrineca, koji u 75. minuti nije realizirao kazneni udarac, da bi dvije minute nakon isteka 90. postigao pogodak za ublaženje poraza. "Vugi" je to osmi ovosezonski pogodak.

U redovima Venezije koja je pomalo iznenađujuće iščupala bod u gostima kod Chieva, igrao je cijelu utakmicu naš Mario Cvitanović, dok za Rukavinu i Budana ponovno nije bilo mjesta. Verona, poražena od Juventusa, bila je lišena usluga Ante Šerića već u 20. minuti, kada se hrvatski Australac ozlijedio. Kod pobjednika, Igor Tudor ušao je tek u 62. minuti, kada je već gotovo sve bilo jasno.

Rezultati: Roma - Atalanta 3:1 (subota), Brescia - Lazio 1:1, Chievo - Venezia 1:1, Fiorentina - Bologna 1:1, Juventus - Verona 1:0, Lecce - Inter 1:2, Perugia - Parma 2:1, Udinese - Piacenza 1:1, Milan - Torino 2:1.

Na vrhu ljestvice je i dalje mrtva trka Rome i Intera, oba po 56 bodova, a Rimljanima ide u prilog tek neznatno bolji omjer pogodaka. Bod manje ima Juventus, s kojim i prestaje krug kandidata za naslov prvaka. Naime, četvrta Bologna ima tek 45 bodova, a slijede: Chievo 42, Milan 41, Lazio 37, Perugia 36, Verona 35, Torino i Atalanta 33, Piacenza 32, itd.

Najbolji strijelac i dalje je Hubner (Piacenza) s 21 pogotkom, iako danas nije bio učinkovit.