Italija: Interu derbi i prvo mjesto!

Bojan Purić • nedjelja, 24.03.2002.

Slika 1 od 1.

U Seriji A odigrano je 28. kolo. Još u subotu Parma je priredila iznenađenje pobjedivši Tudorov Juventus (naša vedeta igrala je od 46. minute), a u najkasnije igranom susretu Inter je pobijedio Romu i tako izbio na vrh prvenstvene ljestvice. Od 66. minute je među pobjednicima igrao i Dario Šimić.

Lazio nije imao većih problema s Udineseom, a Milan je tijesno pobijedio Piacenzu (Serginho s 11 metara). Atalanta je u posljednjim minutama odnijela trobod iz Venezije (bez hrvatskih igrača među domaćima). Davor Vugrinec igrao je za Lecce 70 minuta u vatrometnoj utakmici s Bolognom, ali nije postigao nijedan od tri pogotka svoje momčadi.

U regionalnom derbiju Chievo je pobijedio Veronu (među pobijeđenima bio je i Ante Šerić), dok je hat-trickom Tonija Brescia pobijedila Perugiju. Torino je minimalnim omjerom pobijedio već otpisanu Fiorentinu.

Rezultati: Parma - Juventus 1:0 (subota), Bologna - Lecce 4:3, Brescia - Perugia 3:0, Chievo - Verona 2:1, Lazio - Udinese 2:0, Piacenza - Milan 0:1, Torino - Fiorentina 1:0, Venezia - Atalanta 0:1, Inter - Roma 3:1.

Poredak: Inter 59, Roma 56, Juventus 55, Bologna 48, Chievo 45, Milan 44, Lazio 40, Torino, Perugia i Atalanta po 36, Verona 35, Parma 34, Brescia 33 boda, itd.

Iako je u ovom kolu "postio", najbolji strijelac i dalje je Piacenzin veteran Hubner s 21 postignutim pogotkom.