Hrvatska - Slovenija (U-21): Odlična igra Novoselčevih snaga

Bojan Purić, Goran Pervan, Igor Kramarsich • utorak, 26.03.2002.

Slika 2 od 2.

Bilo je to otkriće! Jer u odnosu na prošlomjesečni blijedi susret mlade reprezentacije s Bugarskom ovaj je današnji sa Slovenijom bio rapsodija! Novoselčevi izabranici pružili su odličnu igru (barem u prvom dijelu) i zasluženo pobijedili 2:1 pogocima Babića i Petrića, a lako su mogli postići i izraženiju pobjedu.

Bila je milina gledati akcije i igru naših mladih reprezentativaca u prvom dijelu. Prednjačio je Mladen Petrić, napadač Grasshoppera, koji je zorno pokazao zašto ga je zvao i Mirko Jozić! Uz njega vrlo je dobro odigrala i veza - kapetan Marko Babić iz Bayera, Goran Rubil iz Nantesa i hajdukovac Dario Srna. Novopridošli Mile Božić iz Bayera nije se ponajbolje snašao u obrani, napravivši nekoliko pogrešaka, no pokazao je da se na njega treba i mora računati.

Slika 1 od 1.

Hrvatska je povela nakon što je Petrić srušen u jedanaestercu, a s bijele točke siguran je bio Babić. Pet minuta poslije jedanesterac su imali i Slovenci (Ješe srušio Beršnjaka), no Beršnjak je promašio cijeli gol. Na 2:0 povisio je Petrić u 40. minuti nakon odličnog ubačaja Domagoja Abramovića. U posljednjim sekundama prvog dijela mogao je Petrić postaviti i 3:0, ali je s pet metara uspio prebaciti gredu...

U nastavku je Novoselac zamijenio čak četiri igrača, a igra naše vrste više nije bila toliko dominantna. Slovenci su djelovali sasvim ravnopravno, a u 69. minuti uspijeli su i smanjiti rezultat. Lavrič je idealno uposlio Beršnjaka, koji s nekoliko metara efektno proslijeđuje loptu u Šarlijinu mrežu.

No, Slovenci ipak nisu bili toliko jaki da bi izvukli remi, odnosno Hrvatska je uspijela opet povezati konce i održati prednost. Sve u svemu dobra utakmica i najava za nastavak priprema za jesenske kvalifikacije za Europsko prvenstvo.