Beč: Zagreb razočarao, Cico nezadovoljan

Petar Rosandić • subota, 05.01.2002.

I nakon drugog dana bečkog malonogometnog turnira "max. Hallencup" i treće utakmice nogometaši Zagreba nisu uspjeli zabilježiti pobjedu, te se na ovom turniru ne mogu pohvaliti niti jednim osvojenim bodom. Iako su "pjesnici" jučer igrali nešto bolje u usporedbi na prvu večer turnira (Zagreb - Admira 2:5), glavni problem Kranjčarovih igrača u drugoj utakmici protiv reprezentacije austrijskih drugoligaša bila je završnica - bilo je nekoliko stopostotnih prilika, no sve su ostale neiskorištene...

Mnogobrojni šutevi i između ostaloga prigode Ješea, Franje i Olića nisu završene pogotkom, dok je reprezentacija drugoligaša sve što joj je ponuđeno iskoristila i na kraju pobijedila s 2:0.

U drugoj utakmici protiv Admire Wacker koja je zagrebaše nadmašila već prvu večer Kranjčarovi pjesnici imali su tri puta vodstvo kroz pogotke Franje, Spahića i Poldrugača, no vodstvo je izgubljeno u posljednjim minutama utakmice. Bosanac Ozegović je u posljednjoj minuti svojim pogotkom potopio jedini bod koji su zagrebaši te večeri mogli osvojiti.

Nakon još dva razočaravajuća nastupa našeg jesenskog prvaka na bečkom parketu, trener Zagrebaša Zlatko Kranjčar razočarano je ušao u press-klub.
"Očekivao sam puno više od svojih igrača i duboko sam razočaran našom igrom. Ovaj turnir nije tek neki malonogometni turnir i uživa veliki ugled u nogometnom svijetu - upravo je zato šteta što smo propustili priliku da se i u Beču dokažemo dobrim igrama", rekao je Zlatko Cico Kranjčar čiji će nogometaši sutra odigrati još jedan, oproštajni, dvoboj s reprezentacijom austrijskih drugoligaša.

Svi rezultati bečkog malonogometnog Hallencupa: Rapid - Austria 4:2, Austria - Mattersburg 4:0, Austria - Mattersbrug 6:3, Rapid - Mattersburg 7:1, Reprezentacija 2. austrijske lige - Zagreb 2:0, Admira - Zagreb 4:3, Reprezentacija 2. austrijske lige - Admira 3:2, Admira - Zagreb 5:2.