Zagreb ruši sve pred sobom, prvenstvo već odlučeno?

Bojan Purić, Davor Tomšić • nedjelja, 03.03.2002.

U 20. kolu 1. HNL Marsonia je iznenađujuće osvojila bod u Splitu protiv Hajduka, čime se splitski klub praktički oprostio od borbe za obranu naslova prvaka države. Dinamo je bio rezultatski uvjerljiv protiv Pomorca, a domaće pobjede ostvarili su i Slaven Belupo, Hrvatski dragovoljac i Čakovec. U derbiju začelja Kamen Ingrad je uspio spasiti bod protiv Cibalije.

No, najviše je pažnje privukao Zagrebov pohod na Osijek. U tom su pohodu "pjesnici" suvereno pobijedili domaći Osijek. Čak je u šest navrata vratar domaćih morao po loptu u svoju mrežu. Ovom pobjedom i uvjerljivom igrom Zagrebaši su još bliže osvajanju naslovu prvaka, a jedini pravi konkurent Zagrebašima Varteks nije u Rijeci uspio doći do pobjede te su tako i "kroajči" izgubili korak s "pjesnicima".

Rijeka Varteks 1:1

U Maksimiru su u subotnjem poslijepodnevnom terminu odigrali Dinamo i Pomorac. Kostrenjani se nisu pokazali kao ravnopravan partner, pa su ih Zagrepčani s lakoćom "odrali". U prvom dijelu još je bilo otpora, pogodio je samo Smoje iz jedanaesterca, dok su u nastavku još poentirali Mešanović, Agić i mladi Tomić.

Hrvatski dragovoljac je na jedvite jade pobijedio Zadar, pogotkom Petrovića na izmaku utakmice. Slaven Belupo se s 1:0 (Crnac u 43. minuti) protiv TŠK-a nije proslavio, ali su tri boda ipak uknjižena. Čakovec je i dalje na sigurnom putu ostanka u ligi, danas je pobijedio goste iz Šibenika 2:0.

U Gradskom vrtu, Osijeka je "isprašio" lider Zagreb. Osječani su nastavili s izuzetno lošim igrama, dok Zagreb gazi sve što mu se nađe na putu. Današnjih 6:1 je stoga iznenađenje samo zbog velike razlike. Vrijeme je da čak i oni koji su uvjereni da samo Hajduk ili Dinamo mogu biti prvaci, promjene mišljenje.

Nešto južnije, na Poljudu, Marsonia je priredila iznenađenje osvajanjem boda protiv aktualnog prvaka Hajduka. Brođani su tim ostvarenjem znatno otežali posao Splićanima, kojima je ovo novi udarac nakon povlačenja Štimca s terena.

Kamen Ingrad i Cibalia su u "derbiju začelja" podijelili bodove i tako oba ostali u vrlo nezavidnom položaju.

Iako su Varaždinci najvljivali uspješan pohod na Kantridu, u Varaždin će se vratiti tek s jednim bodom. Poveli su već u osmoj minuti (Karić, 11 m), ali 13 minuta prije kraja susreta Rijeka je uspjela osigurati bod.