Engleska: Old Trafford ponovno srušen

Hrvoje Niče • subota, 08.12.2001.

Slika 1 od 1.

U 16. kolu engleske Premier lige Manchester United ponovno je pokleknuo na svom Old Trafordu potvrdivši da se Fergusonova momčad nalazi u dubokoj krizi iz koje se teško vidi izlaz.

Poraz od West Hama (0:1) ne ulijeva previše nade navijačima "crvenih vragova" u obranu naslova. Dok se prošlotjedni poraz od Chelsea i nekako mogao opravdati, gubitak bodova od "čekičara", ekipe kojoj je ostanak u ligi ravan naslovu prvaka, nitko ne može prežaliti. Čini se da je prodaja Stama Laziju unijela mnogo nereda u zadnju liniju aktualnog prvaka. Treba još napomenuti da je strijelac pobjedonosnog pogotka za West Ham bio Defoe u 64. minuti. Niti forma prvog vratara Bartheza nije na najvišoj razini, a sve su glasnije priče o dovođenju dvojice hrvatskih reprezentativaca u klub, Igora Tudora i Stipe Pletikose.

Bišćanov Liverpool "gazi" sve pred sobom ka naslovu prvaka, no na žalost bez našeg internacionalca koji je grijao klupu na današnjoj utakmici protiv Bokšićevog Middlesbrougha. Bišćan zbog zanemarivanja Liverpoolovih stratega razmišlja o napuštanju kluba ukoliko mu se ne promijeni status u klubu. Pobjeda od 2:0 u kojoj su Owen (27) i Berger (45) riješili susret već u prvom dijelu vrlo je važna kako bi se nastavio veliko pobjednički niz. Pobjedi Liverpoola pridonijela je, iako ne previše, ozljeda prvog vratara Crossleya u sudaru s McAllisterom. Na vrata gostiju je do 19. minute stao Beresford. Naš Alen Bokšić je odigrao cijeli susret, no bez većeg učinka.

Derbi County je pobijedio Bolton 1:0, golom Christiea u 66. minuti, te na taj način načinio mali, ali vrijedan korak u bijegu s dna ljestvice. To je ujedno i 900. pobjeda Derbija u najelitnijem razredu engleskog nogometa. Sturpar nije nastupio za domaću ekipu.

Tottenham je izgubio kod Charltona 3:1. Stuart (4) i Lisbie (19, 78) bili su prejaki za Sheringhama i društvo. Počasni pogodak za goste postigao je Poyet u 85. minuti. Od ostalih susreta istaknimo da je Fulham očekivano na svom terenu pobijedio Everton 2:0 (Hayles 36, 50), dok je Leicester samljeven kod kuće od strane Southamptona. Čak četiri gola iz vlastite mreže vadio je domaći vratar Walker. Strijelci za goste bili su Svensson (12, 47), te Beattie (63) i Pharas (89).

Rezultati 16. kola: Charlton - Tottenham 3:1, Derbi - Bolton 1:0, Fulham - Everton 2:0, Leicester - Southampton 0:4, Liverpool - Middlesbrough 2:0, Manchester United - West Ham 0:1.