Francuska: Lyon prvi pratitelj Lensa

Ivor Krapac • nedjelja, 07.04.2002.

Slika 1 od 1.

U 31. kolu Le Championnata Lyon je ostao najozbiljniji pratitelj Lensa, koji već tri kola ne zna za pobjedu - ovaj put im je "izmakao" Troyes... Lyon je na samo dva boda udaljenosti od prvog mjesta "žuto-crvenih" stigao pobjedom u derbiju u Auxerreu - 1:0 u dramatičnom raspletu, pogotkom Sidneya Govoua u 92. minuti. Ako "lavovi" uzmu svoj prvi naslov Govou bi mogao biti veliki junak, a u slučaju da sve ostane ovako do zadnjeg kola očekuje nas drama - 34. dionica, naime, donosi "sudar" Lyona i Lensa na Gerlandu!

Vodeća momčad prvenstva u posljednje vrijeme igra kao da se boji uzimanja naslova. Ovaj put se njihovom nervozom "osladio" Troyes, upisavši na Felix-Bollaertu u blijedoj utakmici 0:0, bod koji njima i ne donosi osobitu korist - i dalje su u miru sredine ljestvice... Lens je, naravno, napadao, pogodio i dvije vratnice, Bruno Rodriguez i Daniel Moreira, no onog najvažnijeg nije bilo. Bez obzira na podatak da su gosti posljednjih 11 minuta bili s igračem manje - isključenje Tourennea...

Lille se udaljio od Europe katastrofalnim porazom u Rennesu, 0:4. Dovoljno će reći komentar trenera Vahida Halilhodžića: "Bili smo bezvezni, nedopustivo je igrati s toliko malo koncentracije." Domaći se neće buniti, velika pobjeda ih je udaljila od opasne zone - bježe šest bodova sedamnaestoplasiranom Lorientu... Strijelci su bili Sorlin (1. i 70. minuta), Arribage (81.) i Maoulida (90.).

Bordeaux se s 2:1 protiv Bastije Lilleu približio na bod zaostatka, Camel u 24. i Christophe Sanchez, nesuđeno prošloljetno pojačanje Hajduka, u 38. za pobjednike, Jeunechamp u 87. za goste s Korzike, a Paris SG je zadržao treće mjesto unatoč samo 1:1 kod kuće protiv Nantesa. Još uvijek aktualnim prvacima vodstvo je u 38. donio Quint, a za PSG je u 54., iz slobodnog udarca s 25 metara, izjednačio Okocha. Dvije minute kasnije domaćima je isključen Jerome Leroy, no to nije utjecalo na rezultat. "Kanarinci" se opraštaju od naslova, ali barem su, nakon puno muka, sigurni u opstanak u najjačem društvu...

To se, već od prije nekoliko kola, može reći i za Olympique Marseille, koji se u 31. dionici osramotio u Sochauxu. Domaći su slavili s 3:0, golovima Saveljića (18.) i Fraua (31. - 11m i 58.), a kako su izgledali gosti iz Marseillea dovoljno govore ocjene u L'Equipeu. Šesticom je valoriziran samo naš Vedran Runje, koji je branio svojih standardnih 90 minuta, ostalima je najveći domet bio 5,5. Čak trojica su ocijenjena četvorkom, još trojica sa 4,5!

Rezultati 31. kola: Bordeaux - Bastia 2:1, Lorient - Sedan 1:1, Monaco - Metz 2:2, Montpellier - Gungamp 2:1, Paris SG - Nantes 1:1, Rennes - Lille 4:0, Sochaux - Marseille 3:0, Lens - Troyes 0:0, Auxerre - Lyon 0:1.