Varteks - H. dragovoljac: "Krojači" spremni za Hajduk

Marko Breljak • nedjelja, 17.02.2002.

U subotu su Varteks i Hrvatski dragovoljac odigrali svoju posljednju probnu utakmicu uoči nastavka proljetnog dijela prvenstva, a na subotnjoj "generalki" više je pokazao Varteks, koji je i bez nekolicine pouzdanih igrača lagano došao do pobjede.

Uvodni pritisak Varaždinaca golom je okrunio Zoran Ivančić, jedno od najugodnijih iznenađenja Varteksovih priprema. Stoper "krojača" je glavom gurnuo loptu u mrežu, nakon što je ona iz kornera preletjela sve igrače obaju momčadi. Nakon toga gledamo još nekoliko šansi za Varteks, te pritisak domaće momčadi, koja Dragovoljcima nije dala da se razigraju. Ipak, sredinom poluvremena i gosti počinju nešto ofanzivnije. No najbolju prigodu prvog dijela imali su u 45. minuti, kada je Lalić iz slobodnjaka pogodio vratnicu.

Moramo napomenuti da je Varteks igrao bez Sabolčkog i Kastela, koji protiv Hajduka nemaju pravo nastupa, no na njihovim pozicijama su se odlično snašli Gregorić, a naročito Jančevski, koji je bio jedan od najboljih u subotnjoj utakmici. Osim njih dvojice ponovo susret nisu započeli niti Mukaj i Karić, ali su u igru ušli u 60. minuti, i odmah unijeli preokret. Pritom su doživjeli ovacije malobrojne, ali vrlo aktivne varaždinske publike.

Dragovoljci su trend s kraja poluvremena nastavili i u drugom dijelu. Imali su inicijativu, nekoliko poluprigoda, a najbolju je imao Petričević, koji je izbačen dugom loptom sam hito prema Mađariću. Kada se očekivala sigurna egzekucija, Petričević je pogodio samo gredu. To kao da je slomilo goste, jer do kraja utakmice nisu bili vidljivi na terenu.

Odmah minutu kasnije na suprotnoj strani slijedi kazna. Hrman uzima loptu obrani Zagrepčana ubacuje na Bjelanovića, koji preciznim udarcem povećava na 2:0. Bilo je još mnogo prigoda i lijepih atraktivnih akcija no izdvajamo samo pogodak Karića iz 79. minute. Sklepić i Karić su nešto pokušavali u protivničkom šesnaestercu, lopta se dugo vrtila u tom krugu, a na kraju dolazi do Karića. koji majstorskim udarcem vara sve igrače i golmana Čavlinu te postavlja konačni rezultat utakmice. Sve u svemu, odličnih prvih 20-ak minuta te posljednjih pola sata Varteksa bilo je i više nego dovoljno protiv neuvjerljivih Dragovoljaca.