Bundesliga: Bayern koristi "kikseve" Borussije i Bayera

Davor Sajko • nedjelja, 03.03.2002.

Slika 1 od 1.

Iako se prije samo nekoliko kola izgledalo da je Bayern ispao iz utrke za naslov prvaka, loše igre glavnih suparnika (Bayer i Borussia) dozvolile su momčadi pod vodstvo Otmara Hietzfelda da se opet približe vodećem dvojcu. Tri boda u odnosu na vodeću Borussiju te samo dva boda manje ima Bayern u odnosu na Bayer bilanca su odličnog Bayernovog niza

Bayern je u Stuttgartu došao do važnih bodova nakon pobjede nad istoimenim domaćinom. U redovima gosrujuće momčadi se istaknuo Robert Kovač, dok je na suprotnoj strani stajao još jedan hrvatski reprezentativac, Zvonimir Soldo. Najbolje je povratak među kandidate za naslov prvaka, prokomentirao, menager Bayern , Uli Hoeneß: "Da li smo ima (Borussia, Bayer, Schalke) dovoljno vremena da se odvoje. Međutim, sada smo mi na redu. Ne želim više pričati o borbi za treće mjesto. Sada smo opet u igri za naslov prvaka." Ovome je najviše pridonijela činjenica da su u ovom klou i Bayer i Borussija igrali neodlučeno sa svojim protivnicima.

U Freiburgu je Bayer uspio dokopati se jednog boda, nakon što je domaći Freiburg imao 2:0, ali je zahvaljujući Berbatovu i Ballacku na kraju ipak susret završio bez pobjednika. U redovima "Apotekara" igrali su Boris Živković cijeli susret, a u 82. minuti je zaradio i žuti karton.

Nije ni Borussija bolje prošla u Dortmundu, ali pred svojim navijačima. St. Pauli je do sedam minute prije kraja imao tri boda, ali je Amoroso uspio domaćoj momčadi osigurati barem jedan bod. Tako da će u nastavku prvenstva biti izuzetno zanimljivo. Bayer i Borussija su nanizali nekoliko loših partija, dok je prvenstveno Bayern u usponu, a ni Kaiserslauternova igra nije za potcjenjivanje. Momčad s Betzenberga je tek šest minuta prije kraja došla do pobjede zahvaljujući pogotku Lokvenca, a Nenad Bjelica je priliku dobio tek četiri minute prije kraj susreta.

Rezultati: Borussia (M) - Werder 1:0 , Hamburger - Nürnberg 3:1, 1860 München - Hansa 2:0, Freiburg - Bayer 2:2 Köln - Hertha 1:1, Stuttgart - Bayern 0:2, Energie - Schalke 2:0, Kaiserslautern - Wolfsburg 3:2, Borussia (D) - St. Pauli 1:1