Liga prvaka: Manchester i Bayern u četvrtfinalu

Marko Breljak • srijeda, 13.03.2002.

SKUPINA A
Bayern – Machester United 0:0
Nantes – Boavista 1:1 (Molodovan 43 / Martelinho 78)

Nakon Reala sigurni sudionici četvrtfinala Lige prvaka su Bayern i Manchester. Oni su u međusobnom ogledu na Old Traffordu odigrali na sigurno, na “nulu”, te osigurali pozicije među osam najjačih europskim momčadi. No u tome im je uvelike pomogla i Boavista koja je u Nantesu odigrala samo 1:1. Već otpisani Francuzi su čak poveli pogotkom Moldovana u 43. minuti, a nakon izjednačujućeg pogotka Martelinha u 78. minuti, Portugalcima je ostalo premalo vremena da dođu do tri boda. Ovako ostaju bez sljedećeg kruga, koji bi, da su pobijedili Nantes, mogli osigurati eventualnom pobjedom nad Manchesterom u posljednjoj utakmici. Dalje idu europske "supersile" Manchester i Bayern, a mnogi smatraju da je ova utakmica bila samo zagrijavanje za finale Lige prvaka. Robert Kovač odigrao je solidno svih 90 minuta u derbiju na Old Traffordu.

SKUPINA B
Roma – Galatasaray 1:1 (Cafu 52 / Umit 45)
Barcelona – Liverpool 0:0

U skupini B sve i dalje ostaje otvoreno, prije posljednjeg kola vodi Roma sa 7 bodova, Barcelona ima 6, Galatasray 5, a Liverpool 4. No Roma je mogla sve osigurati već u ovom kolu, u kojemu su na domaćem travnjaku ugostili turski Galatasaray. Turci su se znalački branili, ne dopustivši odličnoj Romi previše šansi za pogodak. Čak su i poveli golom Umita na isteku prvog poluvremena. Cafu je poravnao u 52. minuti, i činilo se da će Roma doći do pobjede, koja bi im najvjerojatnije značila i prolazak u četrtfinale, ali igrači Galatasaraya su uspjeli sačuvati svoju mrežu do kraja te će u posljednjem kolu tražiti pobjedu nad Barcelonom, automatski i prolaz u četvrtfinale. Nakon posljednjeg sučevog zvižduka došlo je do masovne tučnjeve na terenu u Rimu. Desetak je minuta trajala "borba" domaćih i gostujućih igrača, a u gužvu se umiješala i policija koja je pokušavala na svoj način smirirti situaciju, ne baš nježno. A Katalonci nisu prošli ništa bolje od Rome. Na Nou Campu su ugostili Liverpool i odigrali 0:0. No Liverpool je čak bio bolja momčad. Englezi su odigrali hrabro, što je bilo i razumljivo jer su posljednji u grupi, tražili pobjedu, no na kraju im je i bod bio dosta. Ostaju posljednji, no ako pobjede Romu, imaju i oni svoje šanse za prolaz u sljedeći krug. Uglavnom, kombinacija je bezbroj, previše da stane na jedan papir, Roma i Barcelona će moći iči na neriješeno, a “vrući” terni u Liverpoolu i Istanbulu će za tjedan dana dati odgovor tko će se pridružiti zasad sigurnim “velikanima” Realu, Manchesteru i Bayernu.