Bundesliga: Bayeru i Borussiji pobjede

Davor Sajko • nedjelja, 17.03.2002.

Slika 1 od 1.

Nakon 27. kola Bundeslige na čelu tablice nije došlo do promjene. Vodeći dvojac Bayer i Boarussija (D) s gostovanja su se vratili sa po tri boda, dok je Bayern na Betzenbergu protiv Kaiserslautern odigrao bez pogodaka. Bod koji nije zadovoljio niti jednu momčad, obzirom da i Kaiserslautern i Bayern i dalje pokušavaju ostati u borbi za naslov prvaka.

"Apotekari" su zahvaljujući pogocima "drugog napada" (Brdaric i Berbatov) došli do važnih bodova u susretu s Stuttgartom. Priliku, ali tek krajem susreta su dobili Jurica Vranješ sedam minuta prije kraja, dok je Babić u igru ušao u 73. minuti susreta. Na suprotnoj strani, Zvonim Soldo je standardno odigrao cijeli susret. Bayernov pratitelj, Borussija je bila još uvjerljivija i u Freiburgu deklasirala istoimenog domaćina. Tako su se Bayer i Borussia opet odmakli na pet tj. četiri boda prednosti u odnosu na Bayern i Schalke.

Bayern je protiv Kaiserslauterna osvojio tek bod. Imao je Kaiserslautern jedanaesterac u 12. minuti kojeg nije iskoristio Basler, a aktualni njemački prvak je u posljednjih nekoliko minuta susreta ušao s igračem više, ali to nije pomoglo da se Bavarci u München vrate s tri boda. Hertha se također s gostovanja vratila neokrznuta. U Bremenu je stradao Werder i to s 0:3, a pogoci su pali u drugoj polovici nastavka.

Borba za pozicije koje osiguravaju ostanak u elitnom razredu također se zahuktala. Energie je u derbiju začelja bio bolji od St. Paulija i time se odmaknuo od opasne zone, dok su Freiburg i Nürnberg poraženi i tako još više zakomplicirali svoju poziciju na tablici.

Rezultati: Stuttgart - Bayer 0:2, Kaiserslautern - Bayern 0:0, Werder - Hertha 0:3, Energie - St. Pauli 4:0, Köln - Hansa 4:2, Hamburger - Wolfsburg 1:1, Borussia (M) - Nürnberg 1:0, Freiburg - Borussia (D) 1:5, 1860 München - Schalke 1:2