Osijek - Marsonia: Furiozno drugo poluvrijeme

Igor Rajnović • subota, 23.03.2002.

Na stadionu Gradski vrt Osječani su dočekali Marsoniju, direktnog suparnika za ostanak u prvoj ligi. Osokoljenji pobjedom nad Dinamo Osječani su furiozno krenuli od samog početka utakmice. Već u prvoj minuti Osijek je ima šansu kada je Vuica nabacio loptu u kazneni prostor koju je Jukić prihvatio, ali je Stojkić obranio te je Osijek izveo dva uzastopna kornera. U prvih petnaest minuta Marsonija se uglavnom branila i prijetila iz brzih kontri kao u 12. minuti kad su se četri igrača Marsonije sjurila u Osijekov šesnaesterac te pored dva nemoćna Osijekova igrača Gašpar neprecizno šalje loptu preko gola.

U nastavku se igrala rastrgana igra sa puno pogrešaka te u grču i na jednoj i na drugoj strani. Osijekovi napadi su postajali sve bezuspješniji razbijajuči se od čvrstu Marsonijinu obranu dok je Marsonija i dalje pokušavala iz kontri. Od prilika u prvom poluvremenu se mogu izdvojiti tek Ostojićeva kada je sam pred Galinovićem s 10 m pucao, a Galinović uspješno obranio, te Brkićev pokušaj u 32. minuti kada je glavom pucao nakon slobodnog udarca, ali i to je Stojkić obranio.

Na početku drugog poluvremena Kohorta je gromoglasno dočekala igrače i na stadionu je nastao prolom navijanja, što se osjetilo i na terenu. Osijek je bez okljevanja počeo odmah napaditi i to uglavnom po lijevoj strani gdje je Mikulića na tom mjestu zamjenio Jukić. Nedugo zatim Osijek je iznudio korner iz kojeg je nakon ubaćaja u 48. minuti Pavličić glavom postigao gol za vodstvo od 1:0.

Osijek u drugom poluvremenu je bio sasvim druga momčad koja je parala Marsonijinu obranu, dok se Marsonija bespomoćno branila. I tako je u jednoj od niza brzih akcija i Mitu postigao gol u 58. minuti kada je Pavličić pobjegao na lijevom boku i vrati opovratnu u kazneni prostor za Mitua koji vrara dva igrača i postiže gol za vodstvo od 2:0.

Igra se otvorila i napade se su izmjenjivali i Osijek i Marsonia, samo što Marsonia svoje napade nije uspjevala razviti u prilike te je ozbiljnije uspjevala zaprijetiti samo iz prekida što se opet pokazalo kao slaba točka Osječana. Osijek je odlučio do kraja potopiti Brođane i nastavio jednako žestoko napadati i uspio je još jednom zabiti gol. U 65.minuti kada je Grnja na sredini terena započeo akciju i dodao Mitu koji se opet sjurio po lijevom boku i oštro po zemlji vratio u kazneni prostor te Pavličić neometan sa pet metara posprema loptu iza leđa glomana Stojkića, Osijek vodi 3:0.

U 74. minuti Marsonia je opet kapitulirala pošto je ovaj put Pavličić prošao po ljevoj strani i nabacio, a Vuković poentirao za 4:0. Marsonija iako dotučena igra jednakim žarom i uspjeva tek smanjiti vodstvo u 78. minuti,kada je nakon prekida Rosandić glavom postigao pogodak za 4:1.

Osječani su zasluženo pobijedili i uspjeli ostvariti treću pobjedu zaredom i uspješno nastavili pohod i borbu za ostanak u prvoj ligi koja je svakom utakmicom sve bliže.