Bundesliga: Bayer sve bliži naslovu prvaka

Davor Sajko • nedjelja, 31.03.2002.

Slika 1 od 1.

Nakon odigranog 29. kola Bundeslige Bayer je sve bliži svom prvom naslovu prvaka u povijesti kluba. Najveći pratitelji i konkurenti za ovogodišnji naslov, Baorussia (D) i Bayern poraženi su tj. odigrali nerješeno i dozvolili "apotekarima" da povećaju prednost na četiri tj. sedam bodova prednosti. Na začelju je Freiburg naon poraza od Energiea sve bliži trećem mjestu koje vodi u 2. Bundesligu. Od prije su svoje mjesta za niži razred "osigurali" Köln i St. Pauli.

Bayer je zahvaljujući Kirstenu već u prvoj minuti susreta doša do vodstva protiv Kaiserslauterna na Betzenbergu, nakon poravnanja sredinom nastavka, Ballack i Berbatov su svoju momčad doveli do izuzetno važne pobjede u trci za naslov prvaka. U pobjedničkoj momčadi jedino je Boris Živković dobio priliku i to od 54. minute kada je zamijenio strijelca prvog pogotka, Ulfa Kirstena.

Bayern je u Hamburgu protiv HSV doša do mršavog boda koji ga je udaljio na sedam bodova od Bayera i prvog mjesta. Zahvaljujući odličnim intervencijama Kahna uspio doći i do tog jednog boda. Za Bayern je cijeli susret odigrao Robert Kovač, dok je Niko ušao umjesto Scholla posljednjih pet minuta susreta.

Slika 2 od 2.

Niti Borussia (D) nije imala više sreće u Stuttgartu, gdje je istoimeni bundesligaš bio bolji s 3:2. Već je nakon prvih 45 minuta bilo velikih 2:0, da bi u nastavku gosti iz Dortmunda uspjeli tek smanjiti na 3:2. Zvonimir Soldo je u pobjedničkoj momčadi odigrao svih 90 minuta.

Nakon teške ozljede u sastav Wolfsburga se vratio i Tomislav Marić, međutim nakon samo osam minuta morao je napustiti travnjak zbog ozljede. Uz ozljeđenog Marića u redopvima "vukova" cijeli je susret odigrao Marino Biliškov. Davor Šuker je odigrao svih 90 minuta za "zehcigere" koji su s 4:2 savladali gostujući St. Pauli i to najviše zahvaljujući Martinu Maxu. Max je odlično iskoristio priliku koju mu je dao trener Pacult uvevši ga u igru u 58. minuti. Tek je 12 minuta Maxu bilo potrebno za tri pogotka i preokret rezultata u korist domaćina.

Schalke je u nedjelju propustio priliku da na tablici "preskoči" Bayern. U susretu protiv posljednjeplasiranog Kölna, Schalke je odigrao samo 1:1, iako su do polovice drugog poluvremena imali vodstvo od 1:0. Werder je na svom stadionu uspio u posljednje dvije minute preokrenuti rezultat i doći do pobjede. U 90. je minuti Rost poravnao rezultat, da bi u drogoj minuti sudačke nadoknade Ailton s bijele točke osigura otri boda. Za Werder je cijeli susret odigrao nekadašnji U-21 reprezentativac Ivan Klasnić.

Rezultati: 1860 München - St. Pauli 4:2, Hamburger - Bayern 0:0, Kaiserslautern - Bayer 2:4, Energie - Freiburg 2:0, Stuttgart - Borussia (D) 3:2, Borussia (M) - Hertha 3:1, Nürnberg - Wolfsburg 3:0, Köln - Schalke 1:1, Werder - Hansa 4:3